گوناگون

[فرارو]

خرید کدام سکه ریسک کمتری دارد؟

حباب سکه نسبت به یک ماه قبل، ۳.۵ درصد کاهش داشته، اما نسبت به سه‌ماه پیش ۸.۵ درصد رشد کرده و در قیاس با شش‌ماه و یک‌سال قبل به‌ترتیب ۴۲ درصد و ۵۱۸ درصد بیشتر شده است. همین مسئله می‌تواند زنگ هشدار را برای تمام سرمایه‌گذاران و خریدران انواع مختلف سکه به‌صدا دربیاورد

 • ۱۶ دقیقه قبل

  عوارض باورنکردنی مصرف زیاد چای

  مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن بیش از حد چای سیاه و سبز ممکن است با عوارضی خفیف تا شدید همراه باشد.

 • خرس های دو رگه ظاهر شدند +عکس ۳۳ دقیقه قبل

  خرس های دو رگه ظاهر شدند +عکس

  در سال ۲۰۰۶ یک شکارچی در قطب شمال کانادا به خرسی شلیک کرد که شبیه بقیه خرس‌ها نبود. بعدها آزمایش DNA این خرس تایید کرد که این حیوان در واقع حاصل جفت‌گیری دو خرس گریزلی وخرس قطبی است.

 • فال ابجد روزانه یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ۳۹ دقیقه قبل

  فال ابجد روزانه یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

  فال ابجد جزو مشهورترین و قدیمی ترین فال ها بوده و در میان بسیاری از ایرانیان به دلیل پیشینه آن مورد توجه قرار گرفته است.

 • توصیه‌های مهم برای مدیران تازه کار ۴۷ دقیقه قبل

  توصیه‌های مهم برای مدیران تازه کار

  بسیاری از مدیران به‌‌‌ویژه مدیران تازه‌‌‌کار و کم‌‌‌تجربه ترجیح می‌دهند کارکنان به‌‌‌ویژه کسانی که از اختیار و آزادی عمل کمتری درزمینه انجام وظایفشان برخوردارند را از فرآیند تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری کنار بگذارند و خودشان در این زمینه نقش‌‌‌آفرین باشند و درنتیجه قوانین و مقرراتی در این میان شکل می‌‌‌گیرند که در زمان اجرا به موانع جدی و بزرگی برخورد می‌کنند

 • (تصویر) جیپ چینی برای بازار ایران ۵۴ دقیقه قبل

  (تصویر) جیپ چینی برای بازار ایران

  از جمله بارزترین مشخصات بایک BJ۴۰ دیار خودرو قابلیت جداسازی و جابجایی قسمت‌های مختلف مثل درب‌ها و سقف است. نظیر این قابلیت به ندرت در خودروهای آفرودی موجود در بازار ایران یافت می‌شود.

 • خواب تازه دولت برای دلار مسافرتی ۵۸ دقیقه قبل

  خواب تازه دولت برای دلار مسافرتی

  بسیاری از اقتصادان و کارشناسان بازار ارز انتقاداتی را به سیاست فروش ارز با کارت ملی وارد دانسته‌اند. بانک مرکزی در تلاش است از طریق مداخله در بازار توافقی ارز، نرخ دلار را در محدوده مشخصی حفظ کند.

 • اگر بیش از ۳ لیوان چای در روز بنوشیم چه اتفاقی در بدنمان می‌افتد؟ | عوارض باورنکردنی مصرف زیاد چای ۱ ساعت قبل

  اگر بیش از ۳ لیوان چای در روز بنوشیم چه اتفاقی در بدنمان می‌افتد؟ | عوارض باورنکردنی مصرف زیاد چای

  مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن بیش از حد چای سیاه و سبز ممکن است با عوارضی خفیف تا شدید همراه باشد.

 • رکورد تاریخی قیمت سکه ۱ ساعت قبل

  رکورد تاریخی قیمت سکه

  دیروز شنبه 5آذرماه روند نرخ دلار غیر رسمی در معاملات بازار ارز تهران افزایشی بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی نخستین معاملات صبح روز گذشته را با 180تومان افزایش نسبت به نرخ روزهای پایانی هفته گذشته در رقم 35هزار و 250تومان آغاز کرد.

 • تورم اجاره برای چهارمین بار رکورد زد ۱ ساعت قبل

  تورم اجاره برای چهارمین بار رکورد زد

  تورم ماهانه اجاره مسکن در کشور برای چهارمین ماه متوالی، بالاتر از تورم عمومی قرار گرفت؛ این برخلاف پاییز سال‌های گذشته ‌است. اثرپذیری معادله اجاره‌بها - رفتار موجران- از تورم عمومی دست‌کم یک‌سال گذشته از یکسو و واکنش منفی بازار به سقف دستوری مبلغ اجاره از سوی دیگر و البته رابطه قیمت و اجاره، مجموعه محرک‌های تورم پاییزی اجاره مسکن است. با این حال، وزن هزینه اجاره در سبد مصرف خانوار، بازی دوطرفه آن را نشان می‌دهد.

 • ۱ ساعت قبل

  غذاهایی که موجب افسرگی می‌شود را بشناسید

  ارتباط بین رژیم‌ غذایی و افسردگی قوی‌تر از آن چیزی است که بسیاری تصور می‌کنند؛ بنابراین باید بررسی کنید که چگونه رژیم‌ غذایی شما ممکن است دلیل افسردگی شما باشد.

 • عمیق ترین گسل فقیر و غنی در کدام کشورها قرار دارد؟ ۱ ساعت قبل

  عمیق ترین گسل فقیر و غنی در کدام کشورها قرار دارد؟

  بر اساس تخمین‌های معیار، سهم کل درآمدی که به 10درصد طبقه بالای درآمدی جامعه تعلق می‌‌گیرد، حدود 64درصد در خاورمیانه است که در مقایسه با 37درصد در اروپای غربی، 47درصد در ایالات متحده، 55درصد در برزیل و 62درصد در آفریقای جنوبی (دو کشور اخیر اغلب به عنوان نابرابرترین کشورهای جهان شناخته می‌‌شوند)، نسبت بسیار بالایی را به خود اختصاص می‌‌دهد.

 • فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز یکشنبه ۶ آذر ۱ ساعت قبل

  فال تاروت امروز / فال تاروت کبیر روزانه امروز یکشنبه ۶ آذر

  یکی از قدیمی‌ترین روش‌های پیشگویی یا الهام بخشی در تاریخ، فال تاروت روزانه بوده هست. از کارت های فال تاروت روزانه نه تنها برای پیش بینی و آینده بینی بهره گیری می شده هست بلکه برای تربیت نفس آدمی هم مورد بهره گیری بوده هست.

 • بهترین زمان مصرف شیر چه ساعتی است؟ ۱ ساعت قبل

  بهترین زمان مصرف شیر چه ساعتی است؟

  اگر با مصرف شیر دچار نفخ و دل درد نمی‌شوید، بهترین زمان مصرف آن قبل از خواب است.

 • فال دقیق امروز؛ فال روزانه شخصی یکشنبه ۶ آذر ۱ ساعت قبل

  فال دقیق امروز؛ فال روزانه شخصی یکشنبه ۶ آذر

  مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی بهش داشته باش! برای آگاهی از اتفاقات مهم پیش روی خود فال روزانه را بخوانید.

 • ۷ علامت رایج تیروئید کم کار ۱ ساعت قبل

  ۷ علامت رایج تیروئید کم کار

  کم کاری تیروئید به ‌عنوان نارسایی غده تیروئید در تولید مقادیر کافی از هورمون‌های مورد نیاز برای تنظیم متابولیسم بدن مانند تری یدوتیرونین و تیروکسین تعریف می‌شود.

 • ۸ شخصیت شرور سینما که قضاوت درستی درباره آن‌ها نداشتیم ۲ ساعت قبل

  ۸ شخصیت شرور سینما که قضاوت درستی درباره آن‌ها نداشتیم

  شخصیت های شرور سینما خیلی چیزها هستند: پست فطرت، طمعکار و انتقام جو. اما در عین حال در قلب مان می مانند. آن ها نیروی پیش برنده ای هستند که قهرمان داستان را به جلو می رانند. اگر به درستی شخصیت پردازی شده باشند، الهام بخش تماشاگران برای رویارویی با وجه تاریک وجود خود می شوند. حتی ممکن است باعث شوند این سؤال برایمان پیش بیاید که: «اگر این شخصیت های شرور واقعاً شیطان صفت نباشند چه؟»

 • هنرمند دانمارکی و غول‌های مندورا (+تصاویر) ۲ ساعت قبل

  اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

  هنرمند دانمارکی و غول‌های مندورا (+تصاویر)

  یک هنرمند دانمارکی به نام توماس دمبو با استفاده از مواد طبیعی بازیافتی مجسمه هایی غول پیکر را ساخته است که سنت بومیان، آگاهی زیست محیطی مدرن، و بیان خلاقیت را در هم ترکیب می کند.

 • صفحه ۱ ۲ ساعت قبل

  صفحه ۱

 • دیروز ۲۳:۵۸

  ۴ روش‌ موثر خانگی برای درمان سریع ترک پا

  ایسکا نیوز : بهترین وسیله برای از بین بردن پوست مرده کف پا سنگ پاست که از نوعی سنگ طبیعی تهیه شده و از قدیم برای این منظور و حتی از بین بردن موهای‌ زائد کاربرد داشته است. کنار این سنگ می‌توانید از وسایل جایگزین آن که ظاهری شبیه رنده دارند هم کمک بگیرید.

 • چینی‌ها برای اولین بار سرامیک منعطف ساختند دیروز ۲۳:۴۹

  چینی‌ها برای اولین بار سرامیک منعطف ساختند

  پژوهشگران چینی اولین ماده سرامیکی در جهان را ساخته‌اند که می‌تواند مانند فلز خم شود. این پیشرفت می‌تواند عملکرد مفاصل مصنوعی و موتورها را بهبود بخشد.قبل از این کشف اعتقاد بر این بود که انعطاف‌پذیری با استحکام سرامیک در تضاد است و اگر یکی بهبود یابد، دیگری مختل می‌شود.چن ککسین، دانشمند علوم مواد که این پژوهش را رهبری می‌کند، در مورد این ماده جدید می‌گوید این اولین باری است که دانشمندان سرامیک را همزمان هم قوی‌تر و هم سبک‌تر می‌کنند. ماده جدید ما دارای سختی سرامیکی و انعطاف‌پذیری فلز است.

 • دانشمندان «ویروس‌های زامبی» باستانی منجمدشده در سیبری را احیا کردند دیروز ۲۳:۴۴

  دانشمندان «ویروس‌های زامبی» باستانی منجمدشده در سیبری را احیا کردند

  با گرم‌شدن جهان، بخش‌های وسیعی از خاک منجمد (زمین دائم یخ‌بسته) در حال ذوب‌شدن است و این امر موادی را آزاد می‌کند که سال‌ها در چنگال یخ به دام افتاده‌اند. حالا گفته می‌شود هفت نوع ویروس که هزاران سال است در یخبندان سیبری یخ زده بودند، احیا شده‌اند. جوان‌ترین آن‌ها به مدت ۲۷ هزار سال یخ زده بوده و قدمت قدیمی‌ترین آن‌ها به ۴۸,۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد که آن را به باستانی‌ترین ویروس احیا‌شده جهان تبدیل می‌کند. برای مطالعه این میکروب‌های در حال پدیدار‌شدن، اکنون دانشمندان تعدادی از این ویروس‌های زامبی را از یخ‌های دائمی سیبری احیا کرده‌اند؛ از جمله یکی از آنها که تقریباً 50 هزار سال قدمت دارد

 • دیروز ۲۳:۲۹

  آرشیو فال روزهای گذشته

  فال شنبه 5 آذر ۱۴۰۱

  همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین‌ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.

 • افسردگی در مردان؛ با مرد افسرده چگونه رفتار کنیم؟ دیروز ۲۳:۲۸

  افسردگی در مردان؛ با مرد افسرده چگونه رفتار کنیم؟

  بهترین راه برای حمایت از یک مرد افسرده این است که به او بفهمانیم ما در کنارش هستیم. اگر مردی در زندگی ما علائم افسردگی را نشان می دهد، وقت آن است که با هم صحبت کنیم.

 • تست بینایی؛ ۱۲ ثانیه برای پیدا کردن روباه فرصت دارید! دیروز ۲۳:۱۲

  تست بینایی؛ ۱۲ ثانیه برای پیدا کردن روباه فرصت دارید!

  آخرین باری که بینایی خودتون رو تست کردین کی بود؟ این تست بینایی به شما کمک میکنه بفهمین چقدر چشمان قدرتمندی دارید. اگر در ۱۲ ثانیه روباه را در تصویر پیدا کنید شما چشمانی به تیزبینی یک عقاب دارید!

 • مبتلایان به آنفلوانزا، چه بخورند و چه نخورند؟ دیروز ۲۲:۴۵

  مبتلایان به آنفلوانزا، چه بخورند و چه نخورند؟

  کارشناس ارشد تغذیه بیمارستان زینبیه خورموج گفت: از مصرف غذاهای سرخ شده، غذاهای شیرین، پر ادویه و تند در هنگام ابتلا به بیماری آنفلوانزا به دلیل کاهش سیستم ایمنی بدن و تحریک گلو پرهیز شود.