شناسهٔ خبر: 66219509 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: راهبرد معاصر | لینک خبر

رهبر انصارالله: عملیات ایران، معادلۀ جدیدی برای پاسخ به حملات اسرائیل ایجاد کرد

رهبر معنوی انقلاب یمن با طرح این پرسش که چرا تکفیریها هیچ اقدامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی انجام نداده‌اند، با طعنه به ابوظبی و ریاض گفت: عربستان و امارات که خود را رهبر و حامی کشورهای عربی معرفی می‌کنند، هیچ حمایتی از فلسطین نکردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش راهبرد معاصر؛ سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن و جنبش انصارالله امروز پنجشنبه درباره آخرین تحولات فلسطین و منطقه سخنرانی خود را آغاز کرد.


الحوثی با اشاره به اینکه کمک به ملت فلسطین، مسئولیت بزرگی بر دوش کشورهای اسلامی است، گفت: بیشتر کشورهای عربی به فلسطین کمک نکردند؛ برخی از آنان با اسرائیل همدستی کردند و برخی دیگر نیز شریک این رژیم بودند.


وی با اشاره به اینکه جریان تکفیری، یک جریان فتنه‌افزوز است که تحت عنوان جهاد، اقدامات نادرستی انجام می‌دهد، افزود: «دشمنان اسلام، جهاد را تحریف کرده‌اند. جریان تکفیری، در حال کشتار مردم مسلمان و تخریب مساجد است. این جریان تحت عنوان جهاد، بیش از چهار هزار عملیات انتحاری در عراق انجام داد».


سخنگوی انصارالله با بیان اینکه جریان تکفیری با حمایتهای گسترده از سوی کشورهای عربی، دست به این جنایات زده است، ادامه داد: «برای مقابله با دشمن اسرائیلی که بنا بر نص قرآن، دشمن درجه یک اسلام به شمار می‌رود، جریان تکفیری کجا قرار دارد؟ اقدامات جنایتکارانه دشمن اسرائیلی، نشانگر کینه قدیمی از مسلمانان است».


وی با تأکید بر اینکه تکفیری‌ها هیچ کمک نظامی به فلسطین نکردند، در ادامه تصریح کرد: عربستان و امارات که خود را رهبر و حامی کشورهای عربی معرفی می‌کنند، هیچ حمایتی از فلسطین نکردند. این کشورها فقط از نظر رسانه‌ای به دشمن خدمت کردند.
الحوثی مسئله فلسطین را مسئله نخست جهان اسلام دانست و گفت: اگر جهاد ملت فلسطین و مجاهدان لبنان نبود، شرارت‌های اسرائیل به همه کشورها می‌رسید؛ البته آمریکا و کشورهای غربی نیز حامی تجاوزات اسرائیل هستند.


عملیات وعده صادق، معادله پاسخ به اسرائیل را تثبیت کرد
رهبر انصارالله در بخش دیگری از سخنرانی خود به مسئله پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی پرداخت و خبر داد: «آمریکا و سایر کشورها، پیشنهادهای زیادی به برادران ایرانی داده بودند تا آنان را از پاسخ بازدارند یا سطح آن را پایین بیاورند. آنان، اقدامات گسترده‌ای برای مقابله با پاسخ ایران انجام دادند. شماری از کشورهای عربی و اروپایی هم با این حملات مقابله کردند».


وی با بیان اینکه پاسخ ایران از نظر کمّی و کیفی بسیار قدرتمند بود، تصریح کرد: دشمن در تلاش بود جمهوری اسلامی را منصرف کند که از خاک خود پاسخ ندهد. ایران یکی از مهمترین پایگاههای نظامی دشمن را در فلسطین اشغالی هدف قرار داد. پاسخ ایران با مشارکت محور مقاومت، فرصت مهمی برای هدف قرار دادن اسرائیل است. عملیات وعده صادق، معادله پاسخ به دشمن اسرائیلی را تثبیت کرد. این پاسخ همچنین قواعد درگیری با اسرائیل را تثبیت کرد؛ لذا اگر از این بعد، حمله کند، با پاسخ محکم و قاطعی روبرو خواهد شد.


الحوثی با اشاره به اینکه دشمنان ایران پس از اینکه نتوانستند از این حمله جلوگیری کنند، تلاش دارند از اهیمت این مسئله بکاهند، گفت: «ملت فلسطین برای نخستین بار صحنه جالبی را دیدند که در جریان آن، موشکها بر سر اسرائیلها فرود می‌آمد. ملت فلسطین خوشحال است؛ زیرا می‌بیند که کشوری هست که جرأت کند اسرائیل را در این سطح، هدف قرار دهد؛ هر چند که برخی از رسانه‌های عربی علیه پاسخ ایران، وارد عمل شدند.


رهبر انصارالله گریزی هم به حملات اسرائیل به غزه زد و گفت: آمریکا همچنان اصرار دارد که از آتش‌بس جلوگیری کند تا اسرائیل به جرم و جنایت در غزه ادامه دهد. آلمان و فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایین در کشتار مردم فلسطین سهیم هستند.


وی با بیان اینکه تنها راهکار ثبات در منطقه، توقف حملات به غزه است، درباره عملیاتهای یمن علیه اسرائیل هم خبر داد: طی دو هفته اخیرا، 14 عملیات در دریای سرخ و اقیانوس هند انجام دادیم. این عملیاتها با 36 موشک بالستیک و پهپاد صورت گرفته است.


وی با اشاره به حملات یمن به 8 کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: «ما در مجموع، 98 کشتی را هدف قرار دادیم. به سران اروپایی نیز می‌گویم که تجهیزات خود را از آبهای یمن خارج کنید. توقف جنگ و شکست محاصره غزه، به سود همه طرفهاست»./فارس

نظر شما