شناسهٔ خبر: 66217055 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

دبیرکل جنبش انصار الله یمن:

عملیات «وعده صادق» معادله پاسخ به دشمن صهیونیستی را تثبیت کرد

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» ضمن انتقاد از مواضع اکثر حکومت‌های عربی و اسلامی در قبال تحولات نوار غزه، از عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی تمجید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، دبیرکل جنبش انصار الله یمن درباره تازه‌ترین تحولات منطقه و فلسطین اشغالی سخنرانی کرد.

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» در این سخنرانی گفت: مردم فلسطین در حالی که مجاهدت و صبر پیشه کردند و از ظلم، محاصره و گرسنگی رنج می‌بردند، ماه رمضان را روزه گرفتند و آن را گرامی داشتند. با استناد به تمام ملاحظات، یاری مردم فلسطین مسؤولیت بزرگی بر گردن امت است.

وی افزود: موضع رسمی اکثر کشورهای عربی و اسلامی بی تفاوتی در قبال کمک به ملت فلسطین بوده است. برخی کشورها سهل انگاری می‌کنند، عده‌ای در تجاوز هم‌دست هستند و برخی هم به دشمن در جنبه‌های مختلف کمک می‌کنند و با آن شریک هستند. این طبقه‌بندی در میان امت، مسأله جدیدی نیست بلکه در سنت خداوند متعال در طول تاریخ وجود داشته است.

الحوثی خاطرنشان کرد: جریان تکفیری یک جریان فتنه‌گر بزرگ است که ده‌ها هزار نفر به آن تعلق دارند، اما حرکت آن تحت عنوان جهاد در مسیر اشتباه است. عنوان جهاد هدف تحریف و تخریب دشمنان اسلام قرار گرفته است. جریان تکفیری برای گسترش نزاع و کشتار مردم ملت در بازارها، مساجد، مراسم مذهبی و اجتماعی حرکت کرد. جریان تکفیری بیش از 4000 عملیات انتحاری در عراق تحت عنوان جهاد انجام داد و با ادعای حرکت زیر پرچم اسلام، دست به عملیات جنایتکارانه از جمله ذبح با چاقو، مثله کردن اجساد و سر بریدن زد.

وی ادامه داد: جریان تکفیری با حمایت مادی عظیم رژیم های عربی و حمایت‌های سیاسی و رسانه‌ای، صدها هزار مسلمان را کشت. این جریان اکنون در مقابله با دشمن اسرائیلی که طبق نص قرآن اولین دشمن اسلام محسوب می شود، کجاست؟! تکفیری‌ها نه در عرصه نظامی و نه در عرصه رسانه‌ای هیچ حرکتی را در حمایت از فلسطین و علیه رژیم صهیونیستی انجام نداده‌اند.

دبیرکل انصار الله تأکید کرد: رژیم‌های سعودی و اماراتی ها خود را رهبر و حافظ جهان عرب معرفی کردند و اکنون از هرگونه تلاشی برای حمایت از فلسطین دریغ می‌ورزند. این دو رژیم به لحاظ رسانه‌ای به دشمن کمک کردند و دستور العمل آمریکایی- صهیونیستی را سرلوحه کار خود قرار دادند. این در حالی است که اگر جهاد مردم فلسطین و مجاهدت رزمندگان در لبنان نبود، شر دشمن اسرائیلی به همه کشورها سرایت می کرد. دشمن صهیونیستی با جنایاتی که در فلسطین انجام می دهد، ثابت کرد که به قوانین و موازین و سازمان ها و نهادهای بین المللی هیچ توجهی نمی کند. آمریکا در ظلم و سرکشی رژیم صهیونیستی شریک است و کشورهای غربی نیز از آن حمایت می‌کنند.

الحوثی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت به اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به علت شهادت اعضای خانواده‌اش و تمجدید از ایمان و مجاهدت او اظهار داشت: ما میزان انسجام و یکپارچگی رهبری فلسطین را با مردم و مجاهدانشان می ستاییم. این در حالی است که دشمن اسرائیلی با جنایات خود به تصویری از پیروزی دست نمی یابد، بلکه فقط به حجم این جنایات می‌افزاید. دشمن با هدف آواره کردن مردم فلسطین و غارت اموال آنها در کرانه باختری حملات خود را تشدید کرده است. آمریکایی ها نیز همچنان بر جلوگیری از آتش بس و ادامه تجاوزات و جنایت ها در غزه اصرار دارند.

وی افزود: حمایت آشکار و مفتضحانه‌ای از سوی آلمان از رژیم صهیونیستی وجود دارد و این کشور با حمایت تسلیحاتی از رژمی اشغالگر باعث کشته شدن مردم غزه می‌شود. فرانسه و چند کشور دیگر اروپایی هم مواضع مشابهی را در حمایت از اسرائیل و علیه ملت فلسطین اتخاذ کرده‌اند. انگلیس در کنار آمریکا حتی در حملات پهپادی علیه ملت فلسطین مشارکت می‌کنند. در مقابل مشارکت آمریکا و انگلیس و حمایت اروپا از رژمی صهیونیستی، استواری و رشادت زیادی از جانب مجاهدین غزه وجود دارد. استقامت و استواری ملت فلسطین حتی فراتر از سطح پیش‌بینی‌های دشمنان بوده است.

دبیرکل جنبش انصار الله در بخش دیگری از سخنانش به عملیات وعده صادق ایران اشاره کرد و گفت: پیشنهادهایی به برادران ما در ایران شد تا آنها را از پاسخ دادن به حمله اسرائیل منصرف کنند زیرا دشمنان نگران هر موضعی هستند که به نفع مردم فلسطین باشد. دشمنان می‌خواهند مردم فلسطین را منزوی کنند تا رژیم اسرائیل آزاد، آسوده، در امان و به دور از هرگونه خطری باشد. متأسفانه برخی کشورهای عربی به بهانه جلوگیری از تشدید تنش، به دنبال ممانعت از واکنش ایران بودند. پیشنهادات بسیاری از سوی آمریکا و طرف‌های مرتبط با آن به برادران ایرانی ما ارائه شد تا آنها را از پاسخگویی منصرف کنند.تمهیدات گسترده‌ای برای مقابله با پاسخ ایران وجود داشت و آمریکا رهبری این کار را بر عهده داشت. برخی از کشورهای عربی برای مقابله با واکنش ایران، همسو با کشورهای اروپایی اقدام کردند. مایه تاسف است که کشورهای عربی از دشمن اسرائیل محافظت می‌کنند و این اقدام، جنایت علیه مردم فلسطین است.

الحوثی تصریح کرد: نیروهای آمریکایی با هدف مقابله با پاسخ ایران و رهگیری موشک‌ها و پهپادهای آن، برای دشمن اسرائیلی 7 کمربند و لایه امنیتی ساختند. پاسخ ایران از نظر شتاب، کمیت و کیفیت بسیار قوی بود. دشمن به دنبال این بود که جمهوری اسلامی را منحرف کند تا پاسخ از سرزمینش و به سوی فلسطین اشغالی نباشد. پاسخ از خاک ایران یک پایگاه نظامی را که از مهمترین پایگاه های نظامی دشمن در فلسطین اشغالی است، هدف قرار داد. پاسخ ایران با مشارکت محور مقاومت، فرصت مهمی را برای هدف قرار دادن دشمن اسرائیلی ایجاد کرد. عملیات «وعده صادق» معادله جدیدی را برای پاسخ به دشمن اسرائیلی ایجاد کرد. دشمن اسراییلی ده‌ها سال است که عادت کرده به کشورهای عربی و اسلامی حمله کند اما پاسخی دریافت نکند و حداکثر در برخی موارد به سازمان ملل شکایت شود. پاسخ ایران قواعد درگیری با دشمن را تثبیت کرد بدین صورت که اگر بار دیگر حمله کند، با قاطعیت به آن پاسخ داده خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از اینکه دشمنان نتوانستند برادران ما در جمهوری اسلامی را از پاسخگویی منصرف کنند، به تحریف واقعیت‌ها درباره عملیات و کم ارزش جلوه دادن آن روی آوردند. دشمنان سعی کردند حمله ایران را به گونه ای نشان دهند که گویی هیچ تأثیر و اهمیتی ندارد و آنها توانسته‌اند با موفقیت با آن مقابله کنند.مردم فلسطین با مشاهده این که کشوری جرأت کرده دشمن اسرائیلی را در این سطح هدف قرار دهد، خوشحال شدند. این در حالی است که منطق نتانیاهو به دستورالعمل برخی رسانه‌های عربی تبدیل شد و آنها سعی کردند حساب واکنش ایران را از حساب حمایت از مردم فلسطین جدا کنند. مشکل آمریکا و غرب با ایران، حمایت این کشور از مردم فلسطین و مجاهدان آن است. نشان دادن مسئله فلسطین از سوی دشمنان و برخی کشورهای عربی به عنوان یک مسئله ایرانی، جمهوری اسلامی را در قضیه حمایت از فلسطین متمایز می‌کند. اگر دشمن اسرائیلی به ایران پاسخ دهد، ایران قوی‌تر پاسخ خواهد داد و این به نفع ملت فلسطین است.

رهبر انصار الله یمن با اشاره به فعالیت محور مقاومت در حمایت از مردم غزه خاطرنشان کرد: حزب الله طی دو هفته گذشته به صورت آشکار عملیات ضدصهیونیستی را تشدید کرده و تأثیر آن بر دشمن ادامه دارد و در حال افزایش است. جبهه عراق نیز به مسیر خود ادامه می دهد و در عملیات وعده صادق مشارکت داشت. شمار عملیات‌های پشتیبانی یمن نیز طی دو هفته اخیر از دریای سرخ تا اقیانوس هند به 14 عملیات رسید. اقیانوس هند  و همچنین جنوب فلسطین اشغالی به عرصه عملیات علیه اهداف دشمن تبدیل شده است. این 14 عملیات با 36 موشک بالستیک و بالدار و پهپاد انجام شد. در این مدت 8 کشتی مرتبط با دشمنان را هدف قرار دادیم و تعداد کشتی های مورد هدف به 98 کشتی رسید و به زودی به ۱۰۰ کشتی خواهد رسید. عملیات نیروهای یمنی به لطف خدا ادامه دارد و تأثیر آن عظیم و موفقیت آمیز است.

الحوثی تصریح کرد: طی هفته‌های اخیر چندین کشتی و یگان دریایی از دریای سرخ عقب نشینی کردند و این روند مفیدی است و همه کسانی که عقب نشینی می کنند از اثربخشی عملیات می گویند. ما به آمریکایی ها، انگلیسی ها و همه هشدار می دهیم که هیچ کسی نمی تواند عملیات ما را در حمایت از غزه متوقف کند. نه عملیات متقابل علیه کشورمان و نه لشکرکشی ناوهای جنگی، عملیات ما را برای اعمال فشار به منظور توقف محاصره نوار غزه متوقف نخواهد کرد. ما هشدار می دهیم که به نفع هیچ طرفی نخواهد بود که برای راضی کردن آمریکا، با این کشور همراهی کند. هیچ خطری کشتی‌های متعلق به کشورهای اروپایی را که عازم بنادر فلسطین اشغالی نباشند، تهدید نمی‌کند. دشمن به شکست خود اعتراف کرده و خسارات اقتصادی رژیم صهیونیستی و آمریکا و هر کشور دیگری که از این رژیم حمایت کند، بسیار زیاد بوده و رو به افزایش است.

دبیرکل جنبش انصار الله یمن در پایان سخنرانی خود گفت: تنها راه‌حل اوضاع کنونی که به نفع همه طرف‌ها باشد، توقف تجاوز به نوار غزه و لغو محاصره آن و اجازه ورود مواد غذایی و دارویی برای ساکنان این باریکه است. راهپیمایی میلیونی هر هفته مردم یمن در حمایت از غزه بسیار مهم است. من از ملت بزرگ یمن می خواهم فردا نیز مانند هفته‌های گذشته به صورت گسترده در خیابان‌ها حاضر شوند و ثبات و اثرگذاری خود را در مسیر نبرد اثبات کنند.

نظر شما