شناسهٔ خبر: 66217008 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان نیوز | لینک خبر

دفاع از ملت فلسطین مسئولیت بزرگ امت اسلام

رهبر انصارالله با اشاره به ادامه ایستادگی و مقاومت ملت فلسطین در برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی، دفاع از آنها را مسئولیت بزرگ امت اسلام دانست.

صاحب‌خبر - به گزارش جهان نيوز،سید عبدالملک الحوثی امروز پنجشنبه در سخنانی گفت: رهبر انصارالله یمن: ملت فلسطین در حالی که به جهاد و مبارزه می پرداخت و در معرض ظلم و محاصره و گرسنگی بود،، ماه رمضان را روزه و احیا گرفت.

وی خاطر نشان کرد امت اسلام مسئولیت بزرگی برعهده دارد تا با تمام توان از ملت فلسطین حمایت کند.

رهبر انصارالله با تمجید از پاسخ موشکی و پهپادی قدرتمند ایران به رژیم صهیونیستی و تنبیه این رژیم به سبب تجاوز اخیرش به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق گفت: پاسخ ایران از خاک این کشور به رژیم اسرائیل، از نظر کمی و کیفی پاسخ قدرتمندی بود.

الحوثی خاطر نشان کرد دشمن تلاش می کرد تا جمهوری اسلامی ایران از اینکه از خاک خود پاسخ دهد و یا فلسطین اشغالی را هدف قرار دهد، منصرف کند.

وی تاکید کرد پاسخ از خاک ایران، یکی از مهمترین پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی را در فلسطین اشغالی هدف قرار داد.

رهبر انصارالله خاطر نشان کرد پاسخ ایران، مهم و قدرتمند بود و اهداف مهمی را هدف قرار داد، محور مقاومت هم در این پاسخ در جبهه های پشتیبانی مختلف مشارکت داشت.

الحوثی تصریح کرد پاسخ ایران با مشارکت محور مقاومت، فرصت مهمی برای دشمن اسرائیلی بود.

وی در ادامه گفت عملیات «وعده صادق»، معادله پاسخ به دشمن اسرائیلی را در برابر تلاش این دشمن برای تحمیل سیاست خود تثبیت کرد.

رهبر انصارالله: نیروهای یمنی تا کنون 98 کشتی مرتبط با دشمن را هدف قرار داده اند
سید عبدالملک الحوثی در ادامه سخنان خود اظهار داشت طی دو هفته گذشته، 14 عملیات در دریای سرخ و باب المندب علیه دشمن انجام دادیم.

وی افزود در 14 عملیاتی که انجام دادیم، 36 موشک بالستیک و بالدار و پهپاد را مورد استفاده قرار دادیم، اقیانوس هند هم بخشی از حوزه عملیاتی ما شده است.

الحوثی در ادامه گفت در این هفته ها، چندین ناوگان دریایی از دریای سرخ عقب نشینی کردند و این نکته مفیدی است، تمام کسانی که عقب نشینی کردند، از کارایی و تاثیرگذار بودن  عملیات یمنی ها سخن می گویند.

وی افزود به آمریکایی ها و  انگلیسی ها و همه کسانی که از رژیم اسرائیل حمایت می کنند، می گوییم که هیچ کس قادر به توقف عملیات ما که در پشتیبانی و حمایت از غزه انجام می شود، نخواهد بود.

الحوثی گفت خطری کشتی های وابسته به کشورهای  اروپایی در صورتی که به سمت دشمن اسرائیلی حرکت نکنند، تهدید نمی کند و آنها می توانند در امنیت عبور کنند.

وی تصریح کرد خسارتهای وارده به اسرائیل در نتیجه جلوگیری از عبور کشتی های وابسته به این رژیم و مرتبط با آن در حال افزایش است.

رهبر انصارالله تاکید کرد تنها راهی که به نفع همگان است،  توقف تجاوز به نوار غزه و پایان محاصره آن و ورود غذا و دارو به این منطقه است.

وی در ادامه گفت تا کنون در عملیاتهای خود، 98 کشتی مرتبط با دشمن را هدف قرار داده ایم.

نظر شما