شناسهٔ خبر: 49697001 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

اتحاد فرانسه با شرکای اروپایی خود برای مقابله با استرالیا

وزیر امور اروپای فرانسه اعلام کرد این کشور اختلافات خود با استرالیا را در مورد فسخ قرارداد زیردریایی کنار نمی‌گذارد و در حال بررسی گزینه‌ای برای پاسخ به این اقدام است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از العربیه، در حالی که هنوز پیامد‌های اتحاد نظامی میان آمریکا، استرالیا و انگلیس موسوم به آکوس و لغو قرارداد با فرانسه ادامه دارد، فرانسه از سوی دیگر با شرکای خود در اتحادیه اروپا در تعامل است تا بتواند در توافقنامه‌های آینده با آن‌ها همراه شود.

فرانسه از شرکای اروپایی خود خواسته است تا مذاکرات در مورد توافق تجاری آینده اتحادیه اروپا با استرالیا را به تاخیر بیندازند.

کلمنت بون، وزیر امور اروپای فرانسه امروز (سه شنبه) در این باره توضیح داد که کشورش خواستار توقف مذاکرات تجاری با استرالیا که از سال ۲۰۱۸ در حال انجام است، خواهد شد و خاطرنشان کرد که این مسئله از جمله مواردی است که باید با اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گیرد.

بون در ادامه افزود توافق تجاری و امنیتی آکوس  را در دیدار  با همتایان خود در بروکسل مطرح خواهد کرد.

او همچنین تصریح کرد کشورش اختلافات خود با استرالیا را در مورد فسخ قرارداد زیردریایی کنار نمی‌گذارد و در حال بررسی تمام گزینه‌های موجود برای پاسخ به آن است.

در همین حال، اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا روز سه شنبه گفت که این هفته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه صحبت نخواهد کرد.

شامگاه چهارشنبه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به همراه اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، ایجاد مشارکت جدید دفاعی و امنیتی آکوس AUKUS را اعلام کردند که ادعا می‌شود از منافع مشترک آن‌ها در هند و اقیانوس آرام محافظت و دفاع می‌کند.

انتهای پیام/

نظر شما