شناسهٔ خبر: 26111067 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

‌‌خسارت فرسایش بادی در خراسان جنوبی ‌۲۰ میلیارد تومان است

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: خسارت فرسایش بادی در خراسان جنوبی سالانه ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد یوسفی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در خراسان جنوبی اقدامات بیابان زدایی از سال 58 در قالب انجام پروژه‌های مختلف آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در طول سالیان متمادی گذشته سطح قابل توجهی از عرصه‌های بیابانی احیا شده است افزود: در این راستا با تشکیل استان خراسان جنوبی در سال 83 با توجه به سطح زیاد اراضی بیابانی استان این فعالیت‌ها از شتاب قابل توجهی برخوردار شد.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: در طول سال‌های گذشته در اکثر کانون‌های بحرانی فرسایش بادی استان فعالیت‌های متنوع بیابان زدایی اجرا شده است.

یوسفی به اهم فعالیت‌های بیابان زدایی انجام شده تا پایان سال گذشته اشاره کرد و گفت: نهالکاری، مدیریت رواناب‌های سطحی، بذرکاری، احداث بادشکن زنده، احداث بادشکن غیر زنده، تخیه طرح‌های بیابان زدایی، تهیه طرح‌های مدیریت جنگل‌های دست کاشت و اجرای طرح‌های مدیریت جنگل‌های دست کاشت از جمله این فعالیت‌ها است.

وی با بیان اینکه تا قبل از سال 96 در بیش از 135 هزار و 478 هکتار نهال‌کاری انجام شده است خاطرنشان کرد: سال 96 نیز در 3 هزار و 705 هکتار، نهال کاری صورت گرفته است‌.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی احداث بادشکن زنده در 62 کیلومتر و اجرای عملیات مدیریت روان آب‌های سطحی در یک هزار و 57 هکتار از اراضی بیابانی را از دیگر اقدامات انجام شده در سال 96 عنوان کرد.

یوسفی اظهار داشت: تا قبل از سال 96 تهیه طرح‌های مدیریت جنگل‌های دست کاشت در 82 هزار و 895 هکتار و اجرای طرح‌های مدیریت جنگل‌های دست کاشت در 20 هزار و 941 هکتار از اراضی بیابانی انجام شده است.

وی با اشاره به خسارت فرسایش بادی در خراسان جنوبی افزود: خسارت فرسایش بادی در استان خراسان جنوبی سالانه 20 میلیارد تومان برآورد شده است.

انتهای پیام/ش

نظر شما