شناسهٔ خبر: 48547148 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

در ۲۴ ساعت گذشته؛

کرونا در استان همدان ۶ قربانی گرفت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از جان باختن ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ویروس کرونا در این استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، محمد طاهری ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان 
 گفت:با شناسایی ۴۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۱۹ هزار و ۶۹۷ و بیماران سرپایی مثبت به ۵۰ هزار و ۱۳ نفر رسید.

او افزود:همچنین با فوت ۶ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۳۳۲ مورد رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۷۸۷ مورد بود که ۱۸۳ نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

طاهری اظهار داشت: ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۷ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.

او درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های اسدآباد ۸۹۴، بهار یک هزار و ۳۹، تویسرکان یک هزار و ۷۷، رزن ۸۲۱، درگزین ۲۹۷، فامنین ۳۲۸ و کبودراهنگ یک هزار و ۸۴ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: همچنین تاکنون سه هزار و ۶۶۳ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۴۴۴ نفر در نهاوند و هفت هزار و ۵۸۵ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

 از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان پنج شهرستان همدان، اسدآباد، ملایر، نهاوند و کبودراهنگ در وضعیت قرمز، شهرستان‌های تویسرکان، بهار، درگزین و رزن در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های فامنین در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

انتهای پیام/غ

نظر شما