شناسهٔ خبر: 51994213 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

جاده‌های شرقی خراسان رضوی بارانی و لغزنده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در پی بارش باران شبانگاهی در شهرستان‌های شرقی استان، سطح جاده‌های این مناطق لغزنده گزارش شده است.

صاحب‌خبر -

ابراهیم نصری شامگاه شنبه در گفت و  گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه های نظارتی، هم اکنون سطح جاده‌ها در شهرستان های تایباد، تربت‌جام و خواف و جاده مشهد - سرخس در محدوده گردنه مزداوند، لغزنده است.

وی ادامه داد: علاوه بر بارش باران، وجود مه غلیظ در مسیر تربت حیدریه - باغچه در محدوده گردنه های "خماری" و "سبز" دید افقی رانندگان را به شدت کاهش داده است.

اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی در گزارشی اعلام کرد که فعالیت سامانه بارشی که از روز جمعه در این استان آغاز شده تا روز چهارشنبه هفته جاری، ۲۹ دیماه ادامه خواهد داشت. این بارشها همراه با احتمال آبگرفتگی، جریان رواناب همراه با افزایش وزش باد و کاهش محسوس دمای هوا پیش‌بینی شده است و از روز سه‌شنبه آتی ۲۸ دیماه بارش برف نیمه شمالی و ارتفاعات استان را فراخواهد گرفت.  

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

نظر شما