شناسهٔ خبر: 51072151 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

100 کامیون آمریکایی حامل تجهیزات لجستیک وارد سوریه شد

نظامیان تروریست آمریکایی امروز یکشنبه در ادامه روند انتقال تجهیزات به سوریه، 100 کامیون حامل تجهیزات لجستیک را وارد این کشور کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روند انتقال تجهیزات لجستیک توسط نظامیان تروریست آمریکایی به پایگاههای غیر قانونی آنان در سوریه همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع محلی گزارش داد که نظامیان آمریکایی، ۱۰۰ کامیون و تانکر را که حامل تجهیزات لجستیکی و نظامی بود، از طریق گذرگاه غیر قانونی «الولید»، از عراق وارد سوریه کردند.

این منابع گفتند که ابتدا ۶۰ کامیون و دو ساعت بعد نیز ۴۰ کامیون دیگر که متعلق به آمریکاست، از عراق وارد شهرک «رمیلان» در ۶۸ کیلومتری شرق شهر قامشلی شدند.

این در حالی است که سوریه، حضور اشغالگران آمریکایی در خاک خود را غیر قانونی می‌داند و بارها تأکید کرده است که به آن پایان خواهد داد. ساکنان مناطق اشغال آمریکا هم بارها دست به اعتراض و تظاهرات زده‌اند.

در همین ارتباط، ساکنان روستای «تل احمد» در شمال شرق سوریه، اخیرا اجازه ندادند که یک کاروان نظامی متعلق به نظامیان تروریست آمریکایی از این روستا عبور کند.

 ساکنان این روستا که در استان الحسکه قرار دارد با کمک ارتش سوریه کاروان آمریکایی را مجبور به عقب‌نشینی کردند. این کاروان شامل خودروهای زرهی بود که اهالی روستا از عبور آن از جاده‌ای که از آن عبور می‌کند، ممانعت کردند.

این در حالی است که نیروهای ارتش سوریه در اوایل آبان ماه جاری در یکی از ایست‌بازرسی‌های جاده الحسکه-رقه-حلب از عبور کاروان آمریکا جلوگیری کردند. آمریکا در چند نقطه از منطقه «الجزیره» سوریه به‌ویژه در میدان‌های نفتی و گازی این کشور با هدف سرقت و قاچاق منابع پایگاه ایجاد کرده است.

واشنگتن با پشتیبانی شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) ماهانه منابع استخراج‌شده از میدان‌های مذکور را به پایگاه‌های خود در کشورهای مجاور قاچاق می‌کند

انتهای پیام/.

نظر شما