شناسهٔ خبر: 42610318 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کرونا در اروپا| از بازگشایی مدارس در ایتالیا تا هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط کشور

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که مدارس ایتالیا بعداز وقفه‌ای طولانی بر روی دانش آموزان باز می‌شود و پزشکان معروف فرانسوی هم درباره شرایط شیوع کرونا در کشورشان هشدار داده‌اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی است.

بازگشایی مدارس ایتالیا

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که بعد از 6 ماه وقفه کرونایی مدارس ایتالیا دوباره بازگشایی می شود. به این ترتیب برای تقریبا دو سوم کودکان و نوجوانان از روز دوشنبه و بعد از یک وقفه 6 ماهه کلاس های درس باز شده است. ایتالیا از تاریخ 5 مارس مدارس خود را به دلیل شیوع کرونا تعطیل کرده بود و در هیچ کشور اروپایی دوران تعطیلی مدارس تا این حد طولانی نبوده است.

به دلیل شیوع مجدد کرونا در ایتالیا و افزایش آمار مبتلایان بازگشایی مدارس در این کشور همراه با قواعد سختگیرانه‌ای است.

هشدار درباره عواقب شیوع کرونا در افراد مسن آلمانی

سناتور بهداشت و درمان برلین هم درباره شیوع مجدد کرونا بین افراد مسن و عواقب آن ابراز نگرانی کرده است.

پیش بینی سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش نرخ مرگ و میر کرونایی در اروپا

سازمان بهداشت جهانی هم درباره افزایش نرخ مرگ و میر کرونایی در اروپا در فصل پاییز و در ماه های اکتبر و نوامبر هشدار داده است. "هانس کلوگ"، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی در این باره گفته است: اوضاع سخت تر می شود.

در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا افزایش می یابد اما نرخ مرگ و میر روزانه در اثر این بیماری در کشورهای اروپایی همچنان پایدار است.

هانس کلوگ در ادامه سخنانش گفت: جهان در حال حاضر نمی خواهد چنین خبرهای بدی را بشنود و من این را درک می کنم، اما در اکتبر و نوامبر ما شاهد افزایش نرخ مرگ و میر کرونایی در اروپا خواهیم بود.

وی همچنین درباره داشتن انتظارات بالا از تاثیر واکسن کرونا هشدار داده و گفت: من تمام وقت می شنوم که گفته می شود تولید واکسن پایان این بیماری همه گیر است اما طبیعتا این طور نیست.

وی افزود: تا به حال هنوز مشخص نشده است که آیا یک واکسن می تواند به همه گروه های سنی کمک کند. نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه یک واکسن به برخی گروه ها می تواند کمک کند و به برخی دیگر نه.

شمار موارد جدید ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی اخیرا بخصوص در کشورهای فرانسه و اسپانیا افزایش چشمگیری داشته است.

نخست وزیر ایتالیا در آستانه بازگشایی مدارس در این کشور از دانش آموزان که بالاترین هزینه را در این بحران بر دوش کشیده‌اند قدر دانی کرد.

توزیع روزانه 11 میلیون ماسک مجانی بین دانش آموزان ایتالیایی

استفاده اجباری از ماسک و قواعد فاصله گذاری از طرف دانش آموزان باید رعایت شود و از این رو مقامات ایتالیایی هر روز حدود 11 میلیون ماسک مجانی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

927 ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 927 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت خبر داده است.

7183 ابتلای روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی در فرانسه هم روز گذشته از ابتلای 7183 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند. آمار مبتلایان روزانه به کرونا در این کشور در روز شنبه با 10561 مورد به بالاترین حد خود از زمان شیوع این بیماری در این کشور رسیده بود.

اعتراضات کادر درمانی در بلژیک

هزاران نفر از پزشکان، پرستاران و شهروندان معمولی روز گذشته در بروکسل، پایتخت بلژیک به خیابان ها آمدند و خواستار پول و بودجه بیشتر برای بخش های مراقبت های بهداشتی در این کشور شدند.

پلیس از مشارکت حدود 4 هزار شرکت کننده در این تجمع اعتراضی خبر داد. درخواست معترضان استخدام پرسنل بهتر و پرداخت های بیشتر به بخش های مراقبت بهداشتی (برای ارتقاء کیفیت کار آن ها) بود.

در کشور بلژیک هم اخیرا آمار مبتلایان جدید به کرونا افزایش چشمگیری داشته و در این کشور کوچک با حدود یازده میلیون نفر سکنه در هفته گذشته به صورت میانگین حدود 636 مبتلای روزانه وجود داشته که 38 درصد بیشتر از هفت روز قبل از آن بوده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال بیش از 92 هزار نفر در بلژیک به کرونا مبتلا شده و نزدیک به 10 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط شیوع کرونا

جمعی از پزشکان معروف فرانسوی هم درباره شرایط شیوع کرونا در این کشور هشدار داده و از شهروندان خواستند ارتباطات با خانواده ها و دوستان را در حد ممکن کاهش دهند و از دیدارهای خصوصی اجتناب کنند.

جدیدترین آمار مبتلایان روزانه در اروپا

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که شمار مبتلایان به کرونا در اروپا همچنان در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا 576697 نفر به کرونا مبتلا شده و 29767 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 381094 نفر به کرونا مبتلا شده و 30916 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 368504 نفر به کرونا مبتلا شده و 41628 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 287753 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35610 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم تا به حال 261359 نفر به کرونا مبتلا شده و 9428 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

نظر شما