شناسهٔ خبر: 32347404 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت آموزش و پرورش | لینک خبر

در دومین برنامه سفر به استان فارس و در بازدید از مدارس آسیب دیده از سیل اخیر؛

وزیر آموزش و پرورش: نوسازی و بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل اخیر در اولویت است

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل اخیر کشور 1500 مدرسه بین 20 تا 70 درصد آسیب دیده است و 80 مدرسه تخریب شده و قابل استفاده نیست که در تامین منابع بازسازی مشکلی وجود ندارد .

صاحب‌خبر -

به گزارش مرکزامورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی در حاشیه بازدید از مدارس آسیب دیده سیل اخیر در شهر شیراز، گفت: با توجه به همراهی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این سفر، حجم خسارت سیل در استان فارس مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت و به لطف خدا وعنایت نمایندگان مجلس و دولت و با اعتباراتی که برای بخش عمرانی فضاهای آموزشی و پرورشی برای سال 98 اختصاص می یابد، خیز بلندی برای مناسب سازی و استاندارد سازی این فضاها  برمی داریم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه جبران خسارات وارده به فضاهای آموزشی و پرورشی آسیب دیده از سیل اخیر در کشور دراولویت قراردارد گفت: در سیل اخیر کشور1500 مدرسه بین 20 تا 70 درصد آسیب دیده است و80 مدرسه از این تعداد تخریب شده و قابل استفاده نیست که به لطف خدا از نظر تامین منابع بازسازی مشکلی وجود ندارد .

وی گفت: در این مسیر همچون گذشته از حمایت خیرین که همواره به آموزش و پرورش کمک کرده اند و تعهدات بسیار خوبی را قبول کرده اند بهره مند هستیم، چنانچه هم اکنون نیز جمعی از این خیرین در استان های خوزستان و لرستان تعهدات بسیار خوبی را پذیرفته اند.

بطحایی گفت: امیدواریم  بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا دانش آموزان ما در مهر 98 در مدارس نوساز یا باز سازی شده مشغول به تحصیل شوند و در مورد مدارس تخریبی وغیرقابل بازسازی نیز درصورت تاخیر در آماده سازی این مدارس، امکان فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان در مهر ماه در فضاهای موقت مانند کانکس پیش بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آماده سازی و بازگشایی مدارس آسیب دیده در سیل اخیر شیراز گفت: بلافاصله  پس از تعطیلات نوروز با همت و تلاش همکارانم این آسیب ها به سرعت کاهش پیدا کرد، لذا به همکارانم که با جان و دل و گاهی وقت ها با دست خالی این حماسه را رقم زدند خسته نباشید می گویم .

وی یادآور شد: در این سفر علاوه بر بازدید از روند مرمت و بازسازی مدارس آسیب دیده شیراز، چند پروژه آموزشی و پرورشی نیز افتتاح خواهد شد.

نظر شما