شناسهٔ خبر: 32346579 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

وزیر آموزش و پرورش در شیراز عنوان کرد؛

آسیب زدن سیل به ۱۵۰۰ مدرسه کشور

«سید محمد بطحایی» گفت: در سیل اخیر در سطح کشور حدود یک هزار و ۵۰۰ مدرسه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد آسیب‌ دیدند و ۸۰ مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش دفاع‌پرس از شیراز، «سید محمد بطحایی» عصر امروز (چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه) در حاشیه بازدید از مدارس آسیب‌دیده سیل اخیر در شیراز اظهار داشت: جبران خسارات وارده به فضا‌های آموزشی و پرورشی آسیب‌دیده از سیل اخیر در کشور در اولویت قرار دارد.

وی گفت: در سیل اخیر در سطح کشور حدود یک هزار و ۵۰۰ مدرسه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد آسیب دیدند و ۸۰ مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیستند.

بطحایی افزود: خیرین همواره همراه با آموزش و پرورش بوده‌اند و تعهدات بسیار خوبی را قبول کرده‌اند و هم اکنون نیز جمعی از این خیرین در استان‌های خوزستان و لرستان تعهدات بسیار خوبی را پذیرفته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: امید است بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا دانش‌آموزاندر مهر ۹۸ در مدارس تازه ساخته شده و باز سازی شده مشغول به تحصیل شوند.

وی در مورد مدارس تخریبی و غیر قابل بازسازی نیز گفت: در صورت تاخیر در آماده‌سازی این مدارس امکان فراهم کردن زمینه تحصیل دانش‌آموزان در مهر ماه در فضا‌های موقت همچون کانکس پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

نظر شما