شناسهٔ خبر: 67237084 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرنامه دانشجویان ایران | لینک خبر

برد ناپلئونی خروس‌ها در اولین گام

دیدارهای شب چهارم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ با پیروزی حداقلی فرانسه برابر اتریش به پایان رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در چهارمین و آخرین بازی روز چهارم مرحله گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴، شب گذشته (دوشنبه) از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در شهر دوسلدورف، تیم‌های ملی اتریش و فرانسه برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند که این بازی با برتری یک بر صفر فرانسوی‌ها به پایان رسید.

تنها گل منجر به برتری خروس‌ها را ماکسیمیلیان ووبر، مدافع اتریش با گشودن دروازه خودی در دقیقه ۳۸ بازی به ثمر رساند. پس از چند تلاش بی‌ثمر و موقعیت‌های نه چندان خطرناک فرانسوی‌ها، در نهایت ستاره خط حمله این تیم کیلیان امباپه از جناح راست وارد محوطه جریمه حریف شد و توپ را روی دروازه اتریش ارسال کرد که مدافع حریف، ماکسیمیلیان ووبر، آن را با ضربه سر به اشتباه وارد دروازه خودی کرد. این دومین گل به خودی هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا، پس از گل به خودی آنتونیو رودیگر، مدافع تیم ملی آلمان در بازی افتتاحیه برابر اسکاتلند بود.

فرانسه در حالی که بد بازی کرد و به هیچ وجه مستحق برد نبود؛ با این پیروزی مانند هلند ۳ امتیازی شد اما به دلیل گل زده کمتر نسبت به لاله‌های نارنجی در رده دوم جدول گروه D قرار گرفت.

از نکات مهم بازی مصدومیت کیلیان امباپه، ستاره خط حمله فرانسوی‌ها از ناحیه بینی هنگام تلاش برای زدن ضربه سر در دقیقه ۸۶ بود که او را مجبور به ترک میدان کرد. او اما قبل از خروج از میدان قبل به دلیل حرکت عجیبش برای وقت‌کشی از داور کارت زرد گرفت.

نظر شما