شناسهٔ خبر: 49697385 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

وزیر فرهنگ درگذشت ابومحمد عسگرخانی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت ابومحمد عسگرخانی را تسلیت گفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش سه شنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در این پیام تسلیت آورده است: با تأسف و دریغ، خبر درگذشت استاد عزیز جناب آقای ابومحمد عسگرخانی را دریافت کردم.

عسگرخانی، دانشمندی انقلابی، میهن­ دوست، متخلق و متواضع بود که غیرت­مندانه از مصالح و عزت ایران و ایرانی در حوزه بین ­الملل دفاع می­ کرد. از شخصیت­های تأثیرگذاری بود که ادبیات علمی بازدارندگی را در کشور نظریه­ پردازی کرد و با صراحت و شجاعت از آرمان­­های انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی دفاع و پشتیبانی می­ کرد.

وزیر فرهنگ درگذشت ابومحمد عسگرخانی را تسلیت گفت

 وزیر فرهنگ در این پیام نوشت: آشنایی اینجانب با این استاد کم­­ نظیر از دهه هفتاد و در کلاس­های درس دوره ارشد دانشکده وزارت خارجه آغاز، و به افتخار همکاری در دانشگاه تهران تا روز وفات ادامه یافت. عسگرخانی عزیز برغم برخی ناملایمات و کم مهری­ ها تلاش­های علمی و عملی و روشنگری­هایش را کاهش نداد و در این مسیر شاگردان بسیاری را تربیت کرد.

 اینجانب با اندوه و غم، این مصیبت را به خانواده، همکاران دانشگاه تهران، شاگردان و علاقمندان این استاد والا مقام تسلیت عرض می­ نمایم و از خداوند رحمان و رحیم عاجزانه مسألت می­ نمایم در این ایام اربعین حسینی(ع) او را مهمان لطف و کرم بی­ حساب خود نماید انشاء­الله.

به گزارش ایرنا، ابومحمد عسگرخانی استاد بازنشسته روابط بین‌الملل دانشگاه تهران متولد سال ۱۳۳۰ دکترای روابط بین‌الملل را از دانشگاه کوئینز کانادا دریافت کرده و دانشیار روابط بین‌الملل دانشگاه تهران بود.

زنده یاد عسگرخانی بعلت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بود.

نظر شما