شناسهٔ خبر: 49605942 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دستگیری سارق قطعات خودرو در شیراز/کشف ۸۶ راس گوسفند از قاچاقچیان دام

مهم‌ترین حوادث ۲۶ شهریورماه سال ۱۴۰۰ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز جمعه ۲۶ شهریورماه سال ۱۴۰۰ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

سارقان زانتیا و نیسان دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارقان حرفه‌ای و سابقه دار خودرو و کشف ۱۰ فقره سرقت در شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی اظهار داشت: در پی دریافت پرونده سرقت خودرو به همراه یک متهم از کلانتری ۲۷ گلستان شیراز به پلیس آگاهی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت خودرو قرار گرفت.

او افزود: متهم مورد بازجویی‌های پلیسی قرار گرفت و اعتراف کرد که به همراه یکی از دوستانش که از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای می‌باشد، اقدام به سرقت خودرو در سطح شهر می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه با تلاش ماموران همدست این سارق نیز شناسایی و دستگیر شد، گفت: سارقان در بازجویی‌های تکمیلی به ۱۰ فقره سرقت خودرو از نوع زانتیا و نیسان در سطح شهرستان شیراز اعتراف کردند.

سرهنگ حبیبی با بیان اینکه از سارقان ۲ دستگاه زانتیا سرقتی کشف شده است، افزود: در این خصوص ۳ خریدار اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شدند.

او به شهروندان هشدار داد: وسیله نقلیه خود را در محله‌های خلوت و فاقد روشنایی کافی پارک نکنند و خودرو خود را را به قفل فرمان، قفل پدال و سوئیچ مخفی مجهز کنند.

قاچاقچیان در نی‌ریز زمین گیر شدند

فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: دیروز ماموران این فرماندهی موفق شدند ۹۰ کیلو تریاک در بازرسی از ۵ دستگاه سواری کشف کنند.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی بیان کرد: در راستای اقدامات مبارزه‌ای با عناصر اصلی قاچاقچیان، روز گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "نی‌ریز" به همراه کارکنان یگان تکاوری استان حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی موفق شدند ۵ دستگاه سواری از نوع پژو ۴۰۵، زانتیا و پراید حامل بار را توقیف کنند.

او افزود: ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از این خودروها، ۹۰ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ۷ قاچاقچی را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی نی‌ریز با اشاره به اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، گفت: مبارزه بی امان با قاچاقچیان از اولویت‌های اصلی این فرماندهی امسال به شمار می‌رود.

کشف ۸۶ راس گوسفند از قاچاقچیان دام

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۸۶ راس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز طی ۲۴ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی اظهار داشت: در پی اطلاع واصله مبنی بر اینکه تعدادی از قاچاقچیان از مسیر‌های فرعی قصد انتقال احشام به استان هرمزگان دارند که بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: مامورن انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضائی به بیابان و کوه‌های‌های اطراف منتهی به این شهرستان اعزام و موفق شدند در یک عملیات منسجم ۵ دستگاه نیسان و سواری ۴۰۵ و پژو پارس حامل احشام را توقیف کنند.

امجدی با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودرو‌ها ۸۶ راس گوسفند قاچاق کشف شد، گفت: در این خصوص ۵ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش دام‌های مکشوفه ۳ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق به صورت ویژه در دستور کار است.

دستگیری سارق قطعات و محتویات خودرو با ۵۰ فقره سرقت در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق قطعات و محتویات خودرو و کشف ۵۰ فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت درون خودرو در محوطه پارکینگ مجتمع‌های مسکونی شهرستان شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران کلانتری ۳۱ جنت در تحقیقات فنی و پلیسی مطلع شدند سارق شب هنگام با یک خودرو ساینا مسروقه وارد مجتمع‌های مسکونی و اقدام به سرقت قطعات و محتویات خودرو‌های پارک شده می‌کند.

فرمانده انتظامی شیراز تصریح کرد: ماموران با شگرد‌های خاص پلیسی موفق شدند یک سارق در حالی که در یک مجتمع مسکونی قصد سرقت محتویات یک خودرو داشت را دستگیر و به مقر انتظامی دلالت دهند.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۵۰ فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو در شیراز اقرار کرد، عنوان داشت: در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد زیادی باطری، پنل ضبط، کنسول، کپسول آتش‌نشانی، چادر‌های مسافرتی، مدارک شناسایی و لوازم جانبی رایانه مسروقه کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص یک مالخر نیز دستگیر و به همراه سارق برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

او به شهروندان توصیه کرد: چنانچه در سال گذشته و در ۶ ماهه نخست امسال قطعات و محتویات خودرو آنان مورد سرقت قرار گرفته و تاکنون کشف نشده است جهت پیگیری به کلانتری ۳۱ جنت واقع در شیراز- شهرک والفجر- بلوار فجر شمالی مراجعه و نسبت به شناسایی اموال مسروقه خود اقدام کنند.

۳ مجروح در برخورد دو دستگاه پژو با یکدیگر

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد گفت: در برخورد پژو ۴۰۵ با یک سواری پارس، ۳ نفر مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ مصطفی توکلی، بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برخورد پژو ۴۰۵ با یک سواری پارس در محور "پاسارگاد- خرمبید"، بلافاصله گشت انتظامی به همراه نیرو‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: با حضور ماموران در محل و در بررسی‌های اولیه مشخص شد سواری پژو ۴۰۵ با ۲ سرنشین با یک خودرو پارس برخورد کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد با بیان اینکه در این حادثه هر ۳ سرنشین خودرو‌ها مصدوم و توسط نیرو‌های امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: کارشناسان تغییر مسیر ناگهانی از سوی راننده پژو پارس را علت وقوع این تصادف اعلام کردند.

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری ۲ سارق اماکن خصوصی و کشف ۱۶ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی در داراب شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار عوامل پلیس آگاهی قرار گرفت.

او تاکید کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که سارقان پس از شناسایی کامل و اطلاع از خلوت بودن محل وقوع جرم، اقدام به سرقت از ساختمانه‌های نیمه کاره می‌کنند.

فرمانده انتظامی داراب با بیان اینکه ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص ۲ سارق حرفه‌ای را دستگیر کنند، گفت: متهمان در بازجویی اولیه به ۱۶ فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره اقرار کردند.

سرهنگ نوشاد تصریح کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و از آن طریق روانه زندان شدند.

انتهای پیام /

نظر شما