شناسهٔ خبر: 43593093 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

انتخابات شوراهای دانش‌آموزی به صورت آنلاین در گیلان برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به برگزاری بیست و سومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی به صورت آنلاین، گفت: ۳۶۸ هزار و ۴۴۰ دانش‌آموز در استان واجد شرایط رای دادن در بیست‌وسومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی هستند.

صاحب‌خبر -

جمیل عباسی‌غریب در مراسم نمادین برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی که در دبیرستان دوره دوم متوسطه فرزانگان رشت برگزار شد، با اشاره به عضویت ۲۳ هزار دانش‌آموز گیلان در شورای دانش‌آموزی،  اظهار کرد: شورای دانش‌آموزی عرصه‌ای برای مشارکت عملی دانش‌آموزان در فرآیند تصمیم‌سازی، تجربه مسئولیت‌پذیری، کار گروهی و تقویت خودباوری دانش‌آموزان است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود در کشور و شیوع ویروس کرونا این انتخابات به صورت آنلاین و در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۶۸ هزار و ۴۴۰ دانش‌آموز گیلانی واجد شرایط رای دادن در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی هستند، گفت: این تعداد دانش‌آموز در ۳۸۲۷ واحد آموزشی در فرآیند انتخابات شرکت می‌کنند.

عباسی‌غریب با اشاره به اینکه انتخابات از پایه سوم ابتدایی به بالاتر برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: مدارسی که آموزش‌های آنها در بستر شبکه شاد انجام می‌شود به واسطه نرم افزار «انتخابات شوراهای دانش‌آموزی» در شبکه شاد می‌توانند به صورت برخط در این انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه تبلیغات کاندیدا نیز به صورت آنلاین و از طریق همین شبکه انجام شده است، گفت: در مدارس روستایی و مدارس دارای دانش‌آموزان کم این انتخابات به صورت حضوری برگزار می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش گیلان درباره تعداد اعضای شوراهای دانش‌آموزی در مدارس، تصریح کرد: در مدارس دارای تا ۱۰۰ دانش‌آموز، پنج عضو اصلی شورای دانش‌آموزی و ۲ عضو علی البدل، در مدارس دارای تا ۱۵۰ دانش‌آموز ۷ عضو اصلی شورای دانش‌آموزی و ۲ عضو علی البدل و در مدارس دارای بیش از ۱۵۰ دانش‌آموز، ۹ عضو اصلی شورای دانش‌آموزی و ۲ عضو علی البدل حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

نظر شما