شناسهٔ خبر: 42805091 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

فرمانده سپاه البرز:

بصیرت افزایی و دشمن شناسی از دستاوردهای دفاع مقدس است

کرج - ایرنا - فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به دستاوردهای هشت جنگ سال دفاع مقدس گفت: بصیرت افزایی و دشمن شناسی از دستاوردهای این دوران طلایی است.

صاحب‌خبر -

سردار سید یوسف مولایی شامگاه دوشنبه در مسجد جامع  شهرستان فردیس افزود: طی ۴۲ سال گذشته دشمنان اسلام همواره با  شیوه های مختلف علیه ایران اسلامیدست به توطئه زدند اما ناکام ماندند. 

وی  با اشاره به اخلاص و از جان گذشتگی نیروهای اسلام در هشت سال دفاع مقدس  گفت : امروز  وفاداری ، عمق نگاه، شهامت ایثار، شجاعت از ویژگی های مالک های اشتر زمانه است که نمونه بارز آن  شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

مولایی اظهار داشت: همیشه باید در سنگر باشیم،  جنگ تمام نشده و دشمن همان دشمن دیرینه است و اهداف خصمانه دشمنان با ۴۲ سال قبل تفاوتی نمی کند.

فرمانده سپاه استان البرز گفت: دشمن یک ذره از خواسته خود عقب نشینی نکرده است،  ایران اسلامی در طول دوران پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون  سیاست های دشمنان علیه کشورمان تکرار شده است.

مولایی بیان داشت : دشمن  بازی جنگ و سیاست راعلیه کشورمان در پیش گرفته  و جنگ نیابتی ، جنگ  نرم و جنگ اطلاعاتی از روش های خصمانه دشمنان است .

وی با اشاره به اینکه جنگ اطلاعاتی بخشی  از فعالیت دشمن است که استمرار دارد : دشمن یک قدم دشمن از خواسته های خود عقب نشینی نکرده است و  قصد عقب نشینی از تحمیل اراده ندارد.

فرمانده سپاه استان البرز گفت:  بعضی مواقع  مسوولان ما بد عمل می کنند و بعضی وقت ها بد سلیقه هستیم و بی مدیریتی می کنیم ولی هیچ کدام برای دشمن معنی عقب نشینی ما نیست.

مولایی افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی  به این دلیل مالک اشتر شد که در خط مقدم نبرد با دشمن قرار داشت و توطئه های دشمن را نقش برآب کرد.

وی ادامه داد: امروز اگر می گوییم فرمانده در جشنواره مالک اشتر نفر اول می شود یعنی در خاکریز نبرد تیربار و آرپی چی دستش است و مدام در حال جنگیدن است ، مجروح می شود ولی بر نمی گردد.

وی اظهار داشت: خیلی از آقایان که گوشت ، پوست و استخوانشان از انقلاب  از قطار انقلاب  پیاده شدند و مانند زهیر عمل کردند ، برخی  آیت الله ، وزیر، نخست وزیر و ... بودند اما پیاده شدند برای اینکه تفکر مالک اشتر نداشتند اما در این میان یک فرمانده پایگاه و یا یک  بسیجی مالک اشتر

می شود.

فرمانده سپاه البرز گفت : مالک اشتر یعنی کسی که اندیشه خود را پشت سر امام دیدن است.

وی بیان داشت: دشمن با تمام قدرت  در خفا با ما می جنگد  و اگر امروز فرماندهان پایگاه ها و حوزه های بسیج روحیه دفاعی نداشته باشند یعنی در حالت جنگ بودن را احساس نکنند، مشکل ساز خواهد بود که البته همه در صحنه هستند. 

وی با بیان اینکه باید مسجد را پایگاه قرار داد و در آن نماز برگزار شود، افزود: در زمان جنگ تحمیلی خانه ما مسجد بود از جبهه بر می گشتیم به مسجد می رفتیم محل آموزش و تجمع داخل مساجد بود مساجد را باید احیا کرد.

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به برگزاری جشنواره مالک استر در البرز گفت: اهداف جشنواره مالک اشتر نگاه اساسی به مسجد محوری و پایگاه محوری دارد.

نظر شما