شناسهٔ خبر: 37660738 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

امیر حیدری در بازدید از مناطق سیل‎زده:

مواد غذایی و بازگشایی راه‌ها و معابر روستایی از مهمترین نیازمندی‌های مردم سیل‌زده است

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید میدانی از مناطق سیل زده روستایی نوبندیان، پلان، نگور شهرستان چابهار گفت: نیاز مردم روستاهای سیل‌زده چابهار مواد غذایی و بازگشایی راه‌ها و معابر روستایی است.

صاحب‌خبر -

مواد غذایی و بازگشایی راه‌ها و معابر روستایی از مهمترین نیازمندی‌های مردم سیل‌زده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: برابر اوامر رهبر معظم انقلاب اسلامی از همان روز نخست سیل در بخش‌هایی از استان سیستان و بلوچستان تیپ‌های ۱۸۸، ۲۸۸، ۳۸۸، گروه رزمی مهندسی، شبکه بهداشت و درمان و هوانیروز پرتوان و با قدرت در منطقه سیل‌زده حضور پیدا کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه آشپزخانه‌های سیار را در منطقه مستقر کردیم، گفت: با توجه به اینکه منازل مسکونی مردم منطقه دچار سیل شدند، در حال حاضر نیاز مردم مواد غذایی است، با استقرار آشپزخانه سیار روزانه بالغ بر هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم طبخ و در روستا‌های حادثه دیده پخش می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر مهمترین کار‌های یگان‌های نیروی زمینی ارتش ارسال مواد غذایی، لوازم بهداشتی و بازگشایی راه‌ها و معابر روستایی است که با خودرو‌های تاکتیکی، نفربر‌های آبی و خاکی و بالگرد‌های هوانیروز در حال انجام است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر حضور نفربر‌های دوزیست آبی خاکی نزاجا در منطقه سیل زده گفت: با توجه به شرایط آب گرفتگی و صعب العبور بودن معابر روستایی، نفربر‌های آبی خاکی نیروی زمینی ارتش علاوه بر امداد و نجات مردم گرفتار و سیل زده، بخش وسیعی از کمک‌های مردمی و ارتش را به روستا‌های بخش نوبندان و پلان ارسال کردند.

وی تاکید کرد: به واسطه تخریب برخی از جاده‌ها و مسیر‌های روستایی، بهترین وسیله برای امداد و نجات و کمک رسانی بالگرد‌های هوانیروز است که روزانه با ۱۰ سورتی پرواز در خدمت مردم منطقه است.

امیر حیدری با بیان اینکه امکان راه اندازی پل‌های هجومی و بیلی در منطقه نیست، خاطرنشان کرد: تجهیزات راه سازی و پل سازی گروه مهندسی رزمی نیروی زمینی ارتش از همان روز اول در منطقه حضور یافتند و امروز که از نزدیک در کنار آن‌ها بودم در حال بازگشایی راه‌ها، معابر روستایی و احداث پل‌های لوله‌ای هستتد تا علاوه بر هدایت آب‌ها به زمین‌های بایر ارتباط مسدود شده روستایی را برقرار سازند.

وی گفت: تمام یگان‌های ارتش و به ویژه نیروی زمینی در خدمت مردم هستند، امیدواریم خدماتی که انجام می‌دهیم معنای یک ارتش ولایی و انقلابی و به منصه‌ی ظهور رساندن ارتش فدای ملت باشد.

انتهای پیام/341

نظر شما