شناسهٔ خبر: 28842872 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

برپایی نمایشگاه‌های قرآن و عترت در مبادی ورودی و خروجی عراق

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مبادی ورودی و خروجی کشور عراق چندین نمایشگاه به مناسبت اربعین برپا می‌کند.

صاحب‌خبر -

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه‌ها در خروجی شهر‌های چزابه، شلمچه و مهران برپا می‌شود که آثار تبلیغی و معارفی قرآن و اهل بیت (علیهم السلام)، زیارات و ادعیه‌ای که در کتب علمی و معتبر از ائمه اطهار (ع) است و آثار علمی - فرهنگی قرآن و عترت را به نمایش می‌گذارد.

عبدالهادی فقهی زاده همچنین به برپایی چندین نشست علمی، تخصصی با عنوان اربعین تجلی گاه آموزه‌های قرآن کریم اشاره کرد و افزود: از آنجا که در آستانه همایش عظیم اسلامی - انسانی اربعین هستیم، معاونت قرآن و عترت به اقتضای ماموریت خود که فعالیت در حوزه عترت است در قالب چند برنامه به استقبال همایش عظیم اربعین می‌رود.

وی گفت: سعی کرده ایم با دیدگاه علمی و دعوت از کارشناسان معارفی میزبان دو نشست علمی - تخصصی با عنوان اربعین تجلی گاه آموزه‌های قرآن کریم باشیم و با این نگاه که اربعین در امتداد عاشوراست و عاشورا اقدامی بزرگ برای احیای آموزه‌های قرآن کریم و سنت پیامبر (ص) است این نشست‌ها برگزار شده است.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همچنین تدوین علمی نشست‌های تخصصی متعددی که در معاونت بانوان کمیته فرهنگی ستاد اربعین برگزار می‌شود با همکاری معاونت قرآن و عترت، صورت می‌گیرد و زمینه انتشار متون این نشست‌ها را فراهم کرده ایم و با هماهنگی به عمل آمده از انتشار مجلات علمی تخصصی محققان کشور در حوزه اربعین حمایت خواهیم کرد.

فقهی زاده گفت: مانند سال‌های گذشته اقلام فرهنگی را توزیع خواهیم کرد که از آن جمله ترجمه قرآن کریم به زبان اردوست.

نظر شما