شناسهٔ خبر: 21880129 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

خانواده شهید حججی حضرت زینب(س) را الگوی خود قرار دهند

آیت الله نوری همدانی گفت:بازماندگان و خانواده شهدای مدافع حرم باید حضرت زینب(س) را الگوی خود قرار دهند.

صاحب‌خبر -

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی خانه خدا و همچنین خانواده شهید مدافع حرم محسن حججی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری حج امسال بسیار خشنودکننده بود و در اسلام نیز به مسئله مدیریت و راهبری تأکید به سزایی شده است.

مرجع تقلید شیعیان جهان گفت: شهدای مدافع حرم با ایثار و از جان‌گذشتگی خود سبب مجد و سرافرازی اسلام و ملت شده‌اند.

وی با بیان مشکلات پیش‌آمده در مسیر مدیریت حج افزود: مدیریت حج با وجود شرایطی که امروز پیش‌آمده امری سهل و آسان نیست و نیازمند تدابیر ویژه است که خوشبختانه مسئولان فعلی به‌خوبی آن را مدیریت و رهبری کرده‌اند.

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر برگزاری موفق حج امسال گفت: مراسم حج امسال در شرایطی خوب و قابل‌قبول انجام شد و باید خداوند متعال را برای این مورد شکر کنیم و سعی کنیم تا در سال‌های آینده نیز برخی مشکلات و موانعی که بر سر اجرای باشکوه این مراسم عبادی وجود دارد نیز برطرف شود.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم با ایثار و از جان‌گذشتگی خود سبب مجد و سرافرازی اسلام و ملت شده‌اند و امروز به تمام دشمنان انقلاب اسلامی محرز شده که در این سرزمین همواره افرادی هستند که حاضرند به خاطر این مکتب و منش قطعه‌قطعه شوند که یکی از نمونه‌های بارز آن شهید حججی بود.

وی با بیان شباهت‌های تاریخی شهادت محسن حججی و قیام خونین عاشورا تصریح کرد: این شهید بزرگوار از واقعه عاشورا الگو گرفته و کار این شهید عزیز همیشه در سینه تاریخ باقی خواهد ماند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر وظیفه بازماندگان شهدای مدافع حرم عنوان کرد: بازماندگان و خانواده شهدای مدافع حرم به‌ویژه مادر، خواهر و همسر شهدای مدافع حرم باید حضرت زینب(س) را الگوی خود قرار دهند و کاری زینبی انجام دهند.

انتهای پیام/ح

شهدای مدافع حرم ‌سبب مجد و سرافرازی اسلام و ملت شده‌اند.

نظر شما