شناسهٔ خبر: 20820072 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ونزوئلا: آمریکا در جنگ با ما 10 برابر ویتنام تاوان خواهد داد

ونزوئلا هشدار داد آمریکا در صورت عملی کردن تهدید‌های خود، با تاوانی ۱۰ برابر جنگ ویتنام، مواجه می‌شود.

صاحب‌خبر -

ونزوئلا: آمریکا در جنگ با ما ۱۰ برابر ویتنام تاوان خواهد دادبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، خورخه آریزا وزیر خارجه ونزوئلا در یک کنفرانس خبری با قرائت بیانیه ای از جانب نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور گفت دونالد ترامپ با تهدید وقیحانه به اقدام نظامی علیه ونزوئلا، ثبات منطقه آمریکای لاتین را به مخاطره می اندازد.

 
وی افزود: هدف از تهدید گستاخانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، کشاندن منطقه آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب به مناقشه ای است که برای همیشه ثبات، صلح و امنیت در منطقه ما را برهم خواهد زد.
 
آریزا همچنین گفت: همانطور که هوگو چاوز گفته و مادورو تکرار و تصریح کرده است، آنها مطمئن باشند که اگر در ویتنام شکست خوردند، ونزوئلا فقط یک ویتنام نخواهد بود، بلکه یه اندازه ده تا پانزده ویتنام گرفتار می شوند و برای هزار سال حتی یک قطره نفت دریافت نخواهند کرد.
 
آریزا افزود: آمریکا شاید ونزوئلا را تهدید کند ولی هر خارجی اگر جرات دارد، به خاک ونزوئلا پا بگذارد تا ببیند که برغم اختلاف نظرها، مردم این کشور عاشقانه از خاکشان دفاع خواهند کرد.
 
نظامیان ونزوئلا نیز اعلام کردند اظهارات تهدید آمیز ترامپ نشان دهنده تهاجم امپریالیستی آمریکاست. ژنرال ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع و فرمانده نیروهای مسلح ونزوئلا، اظهارات ترامپ را نشانه دیوانگی او خواند.

گفتنی است ترامپ روز گذشته ونزوئلا را هم مانند کره شمالی تهدید به حمله نظامی کرد و گفت آمریکا برای حل بحران سیاسی این کشور گزینه‌های زیادی دارد که یکی از آنها، مداخله نظامی است.
 
انتهای پیام/  

هشدار ونزوئلا در مورد عملی شدن تهدید نظامی آمریکا

نظر شما