شناسهٔ خبر: 66804989 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

از دستگیری عاملان تخریب دستگاه خودپرداز تا جاساز تریاک زیر بار لیمو

مهم‌ترین حوادث دوم خردادماه ۱۴۰۳ استان فارس را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

صاحب‌خبر -

مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه دوم خردادماه ۱۴۰۳ در استان فارس را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

موتورسیکلت ۱۰ میلیاردی قاچاق در توقیف پلیس فسا 

فرمانده انتظامی فسا از کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرهاد آراوند اظهار کرد: با گزارش مردمی مبنی بر نگهداری موتورسیکلت قاچاق در منزل مسکونی در یکی از محلات فسا، رسیدگی به موضوع در دستور کار دایره مبارزه با کالای قاچاق پلیس آگاهی قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران پلیس با حکم قضایی محل را مورد بازرسی و یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق ۱۰۰۰ سی سی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی فسا با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش موتورسیکلت مذکور ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: موتورسیکلت مکشوفه به ستاد جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل و در این رابطه یک نفر با پرونده متشکله روانه مرجع قضایی شد.

۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در کامیون

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در شهرستان شیراز خبر داد.

سرهنگ احمدرضا خرم اظهارداشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور مواصلاتی شیراز-سپیدان به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از آن کامیون ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان با اشاره به دستگیری یک نفر در این زمینه، تصریح کرد: ارزش سوخت‌های مکشوفه برابر نظر کارشناسان ۹ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

دستگیری سارق محتویات درون خودرو در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری سارق محتویات درون خودرو با اعتراف به ۱۴ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت محتویات درون خودرو در سطح شهرستان مرودشت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ انقلاب این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: مأموران تجسس کلانتری ۱۱ انقلاب ضمن هماهنگی با مرجع قضایی با انجام اقدامات پلیسی و گشت زنی‌های هدفمند در سطح حوزه استحفاظی یک نفر سارق حرفه‌ای محتویات درون خودرو را شناسایی و آن را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مرودشت با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۱۴ فقره سرقت محتویات درون خودرو اعتراف کرد، بیان داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد.

رئیس پلیس شهرستان مرودشت امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و گفت: هر کس که از این خط قرمز عبور کند با واکنش مقتدرانه پلیس مواجه خواهد شد.

خودرو‌های حامل قاچاق در توقیف پلیس سپیدان

فرمانده انتظامی سپیدان از کشف انواع پوشاک قاچاق به ارزش ۸ میلیارد ریال در بازرسی از ۲ سواری خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی سپیدان در ادامه طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز، روز گذشته حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به ۲ سواری پژو پارس مشکوک و جهت بررسی آنها را متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو‌ها در مجموع ۳ هزار و ۴۰۶ عدد شال و روسری و یک هزار و ۵۲۰ ثوب پوشاک خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مدارک گمرکی و قانونی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی سپیدان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده را ۸ میلیارد ریال برآورد کردند، اظهار داشت: در این رابطه ۲ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

جاساز ۴۹ کیلو تریاک زیر بار لیمو لو رفت

فرمانده انتظامی داراب از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۴۹ کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد در تشریح این خبر بیان کرد: مامورین پلیس مبارزه با مواد مخدر داراب حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون حامل بار لیمو خشک مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از این کامیون، ۴۹ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک که به نحو ماهرانه‌ای داخل لوله‌های پولیکا و زیر بار لیمو جاساز شده بود را کشف کردند.

سرهنگ نوشاد با اشاره به اینکه در این خصوص یک نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی معرفی شد، تصریح کرد: مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر همواره و با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود.

دستگیری عاملان تخریب دستگاه خود پرداز در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از دستگیری ۳ نفر خبر داد که اقدام به تخریب دستگاه خودپرداز در این شهرستان کرده بودند.

سرهنگ حسین اکبرپور در تشریح خبر بیان کرد: در پی گزارش به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تخریب دستگاه خودپرداز با مشت و لگد توسط ۳ نفر در شهرستان استهبان، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و به موقع، متهمان را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استهبان با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه به جرم خود اقرار و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، به مخلان امنیت هشدار داد که پلیس با هرگونه تعرض افراد به اموال دولتی و عمومی برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

کشف پراید سرقتی در شهرستان کوه‌چنار

فرمانده انتظامی کوه چنار از توقیف سواری پراید سرقتی و کشف یک قبضه کلت کمری بادی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ حسینعلی شیروانی در تشریح این خبر اظهار داشت: مامورین انتظامی این فرماندهی حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک خودروی سواری پراید سفید رنگ که کنار خیابان پارک بود مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را به مقر انتظامی دلالت دادند.

او با بیان اینکه در استعلام اولیه مشخص شد خودرو مسروقه است، افزود: در بازرسی از سواری پراید یک قبضه کلت کمری بادی غیرمجاز نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار عنوان داشت: تلاش برای شناسایی و دستگیری سارق با جدیت ادامه دارد.

دستگیری سارقان احشام در لامرد

فرمانده انتظامی لامرد از دستگیری ۴ سارق احشام با اعتراف به ۴ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ محسن لشکری اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت احشام در روستا‌های اطراف این شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او ادامه داد: در راستای رسیدگی به این پرونده، ماموران با انجام اقدامات فنی و بررسی‌های تخصصی موفق به شناسایی ۴ نفر سارق شدند و آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لامرد با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه به ۴ فقره سرقت احشام از دامداری‌ها در سطح شهرستان اقرار کردند، گفت: سارقان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

کشف ۴۲ فقره سرقت در کوار

فرمانده انتظامی کوار در تشریح عملکرد پلیس در اردیبهشت ماه، از کشف ۴۲ فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدرحمان هاشمی اظهار داشت: پلیس شهرستان کوار با بسیج کلیه امکانات و جلب مشارکت مردمی در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: مامورین پلیس در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۸ سارق را دستگیر و ۴۲ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات آن را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار ادامه داد: کشف ۲۹۶ گرم مواد مخدر، یک میلیارد ریال کالای قاچاق و دستگیری ۳ نفر در این رابطه و همچنین توقیف ۱۴۴ دستگاه وسایط نقلیه متخلف از دیگر نتایج این طرح‌ها بود.

سرهنگ هاشمی ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، گفت: تلفن ۱۱۰ در کلیه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

توقیف ۱۱ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در جهرم

فرمانده انتظامی جهرم از توقیف ۱۱ دستگاه خودرو و موتورسیکلت که در سطح شهر اقدام به حرکات نمایشی می‌کردند خبر داد.

سرهنگ علی‌اصغر محمدپور در تشریح این خبر بیان داشت: با توجه به ارسال گزارشات مردمی مبنی بر انجام حرکات نمایشی تعدادی خودرو و موتورسیکلت در ساعات پایانی شب، با تشکیل تیم‌های محسوس و نامحسوس در این خصوص ۱۱ دستگاه وسایط نقلیه متخلف توقیف و روانه پارکینگ شد.

سرهنگ محمدپور بیان کرد: پلیس به هیچ عنوان اجازه بر هم زدن آرامش مردم را نخواهد داد و با هر نوع تخلف حادثه‌ساز برابر قانون، با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

خودرو حامل گازوئیل قاچاق در توقیف پلیس سپیدان

فرمانده انتظامی سپیدان از توقیف یک دستگاه وانت نیسان حامل سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار عنوان داشت: ماموران پلیس آگاهی سپیدان در ادامه طرح تشدید مقابله با قاچاق سوخت، روز گذشته حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق و فاقد هرگونه مدارک قانونی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی سپیدان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش سوخت‌های مکشوفه را ۸۱۰ میلیون ریال برآورد کردند، اظهار داشت: در این رابطه راننده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

توقیف سمند حامل کالای قاچاق در خفر

فرمانده انتظامی خفر از توقیف سواری سمند و کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ حجت‌اله احمدیان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای طرح مقابله با کالای قاچاق و برخورد با سودجویان، ماموران یگان امداد حین ایست و بازرسی در محور مواصلاتی "جهرم-شیراز" به یک خودرو سمند مشکوک و آن را متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۴ دستگاه جاروبرقی، ۲ دستگاه تلویزیون، ۲۰ عدد کمپرسور باد و ۱۹۹ عدد اسپیکر قاچاق کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش کالای مکشوفه یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی خفر تصریح کرد: راننده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

نظر شما