شناسهٔ خبر: 66700470 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

جزئیات نشست خبری سرمربیان | مورایس: شاید سوم شدن در لیگ برای ما جام باشد

سرمربی سپاهان می‌گوید باتوجه به اتفاقات و حواشی لیگ شاید سوم شدن برای تیمش مثل کسب یک جام باشد.

صاحب‌خبر -

سرمربی سپاهان می‌گوید باتوجه به اتفاقات و حواشی لیگ شاید سوم شدن برای تیمش مثل کسب یک جام باشد

ژوزه مورایس پس از پیروزی سپاهان مقابل ملوان و صعود تیمش به مرحله نیمه نهایی جام حذفی اظهار کرد: بازی بین دو تیم خیلی خوب برگزار شد. گفته بودم که باید بهترینمان را ارائه دهیم و این کار را کردیم. ساختار خوبی داشتیم و موقعیت‌های خوبی داشتیم. البته چند موقعیت را هم تبدیل به گل نکردیم اما لیاقت این پیروزی را داشتیم.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احتمال دست کم گرفتن لیگ توسط بازیکنانش باتوجه به صعود سپاهان به مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: از این سوال مشخص است شما شخصی هستید که نگران هستید و به باشگاه سپاهان اهمیت می‌دهید. ذهنیت من هم مثل شماست. جام حذفی و لیگ دو رقابت مختلف داریم. در جام حذفی دو بازی تا قهرمانی فاصله داریم تا به پلی آف لیگ نخبگان برسیم. در لیگ هم با جایگاه سوم وارد یک رقابت بین المللی دیگر می‌شوید و هنوز این لیگ تمام نشده است.

مورایس اضافه کرد: باشگاه بزرگ و حرفه‌ای نمی‌تواند بگوید که به لیگ اهمیت نمی‌دهیم. ما باید بجنگیم و بازی‌هایمان را ببریم. حتی هیچ اهمیتی ندارد اگر جام حذفی قبل از لیگ به پایان برسد. باید در سطح بالا و حرفه‌ای فکر کنیم و کارمان را انجام دهیم. تنها رقابتی که به ما جام می‌دهد، جام حذفی است اما شاید از صحبت‌های اخیر مدیرعامل باشگاه سوتفاهم شده است. ما به عنوان یک باشگاه برای کسب بهترین جایگاه تلاش خواهیم کرد. با تمام اتفاقاتی که برای ما افتاد شاید سوم شدن هم برای ما جام باشد.

او خطاب به هواداران تیم بیان کرد: آرزو می‌کنم که در تمام بازی‌های سپاهان ورزشگاه پر باشد. امیدوارم هواداران هر روز در کنار تیم زندگی کنند و شاهد حضور همیشگی هواداران باشیم. حمایت کردن یک شخص باید با شور و شوق باشد و نتایج می‌تواند در رفتار هواداران تاثیر بگذارد. درک می‌کنم که هواداران به خاطر اتفاقات لیگ انتقاد کنند اما جام حذفی یک رقابت متفاوت تر است. با این حال تشکر می‌کنم از کسانی که به ورزشگاه آمدند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به سوال خبرنگار نوجوانی در رابطه با تقابل با گل گهر در مرحله نیمه نهایی گفت: همانطور که یک بازیکن جوان به زمین می‌فرستید، دیدن یک خبرنگار جوان هم شاید جذاب باشد. سوال خوبی پرسیدید. هنوز نمی‌دانیم در خانه یا خارج از خانه بازی می‌کنیم. آن‌ها هم از ما شکایت کرده بودند و باعث شدند یک امتیاز از ما کم شود. گل گهر یکی از تیم‌های خوب است و خوب حقوق می‌دهند. نمی‌دانم بودجه‌شان داخل سقف است یا خارج اما می‌دانم از نظر مالی در شرایط خوبی هستند. بازیکنان خوب و باکیفیتی هم دارند. یک بازیکن باکیفیت هم از لالیگا دارند. امروز هم پنج گل زدند و این یعنی بازی ساده نخواهیم داشت. به هر حال هر جایی که بازی کنیم، نیاز به حضور هواداران داریم و امیدوارم کنار ما باشند/ایسنا

شرط نویدکیا برای ماندن در مس رفسنجان مشخص شد

سرمربی مس رفسنجان گفت: اگر بتوانند یک بودجه نرمال که یک تیم خوب درست کنیم، تأمین کنند امکان دارد درباره آینده با هم بحث کنیم. اگر این اتفاق نیفتد، نه

به گزارش ایسنا، محرم نویدکیا در نشست خبری بعد از بازی با تراکتور اظهار کرد: ما یک مقدار در نیمه اول در بحث تاکتیک‌مان تغییر ایجاد کردیم. ما در اکثر بازی‌ها از جلو پرس می‌کردیم، ولی در این بازی ترجیح دادیم از عقب‌تر پرس کنیم. برنامه‌ریزی کردیم و خواستیم انرژی‌مان را تقسیم کنیم و اجازه دهیم تراکتور مالکیت داشته باشد. در نیمه دوم اما فوتبال خوبی بازی کردیم و موقعیت‌های خوبی هم داشتیم. سعی کردیم از جلو پرس و از فضاهای کناری استفاده کنیم. فکر می‌کنم موفق هم بودیم. شاید می‌توانستیم در نیمه دوم به گل برسیم. از آن طرف هم می‌توانستیم بازی را از دست بدهیم، ولی خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و توانستیم بازی قابل قبولی انجام دهیم.

او ادامه داد: در وقت‌های اضافه هم در بهترین زمان به گل رسیدیم. بعد از آن نیز طبیعی بود که تراکتور فشار زیادی بیاورد، ولی تا جایی که توانستیم سعی کردیم فضای مرکزی را ببندیم و تا حدودی هم موفق بودیم. واقعاً تراکتور بازی قابل قبولی انجام داد، به ویژه در وقت‌های اضافه. ما ریسک زیادی نکردیم و سعی کردیم از گل‌مان محافظت کنیم. خدا را شکر بازی خوبی بود و فکر می‌کنم بازی جذابی را به نمایش گذاشتیم.

سرمربی مس رفسنجان در واکنش به طرح این موضوع که ظاهراً نقطه طلایی بازی گل نشدن پنالتی تراکتور بود و پس از آن روحیه تیم مس هم بیشتر شد، مطرح کرد: صحبت شما را قبول دارم، چون از نظر روحی و روانی تراکتور اُفت شدیدی کرد و برای ما حس خیلی خوبی بود و توانستیم انرژی بیشتری بگیریم. حالا اینکه خطا بود یا نه، برایم مهم نیست، اما با نظر شما موافقم.

نویدکیا درباره شایعه جدایی‌اش از مس رفسنجان در پایان فصل و همچنین پرداخت مطالبات بازیکنانش خاطر نشان کرد: در فوتبال همیشه اعتقاد دارم سرمربی موظف است از بازیکنانش دفاع کند. بحث من فقط پول امسال نیست، چون یک مبالغی گرفتیم. مشکل این است که چند بازیکن‌مان از فصل قبل طلبکار بودند و اصرار داشتند این پول را بگیرند. جا دارد از مدیران باشگاه تشکر کنم که خیلی تلاش کردند و امروز طلب سال قبل را دادند و خیال بچه‌ها راحت شد. از این بابت خیلی خوشحالم که از بازیکنانم دفاع کردم.

او افزود: در مورد سال بعد باید بگویم ما قراردادی با هم داریم. یک بندی هم در قرارداد داریم که اگر باشگاه یا من دوست نداشته باشیم خیلی محترمانه از هم جدا شویم. با مدیران باشگاه صحبت کردم، یک بودجه نرمال باشد، نه پول خیلی زیاد. من مخالف ریخت و پاش زیاد هستم، چون مطمئنم کسی با ریخت و پاش به موفقیت نمی‌رسد. اگر بتوانند یک بودجه نرمال که یک تیم خوب درست کنیم، تأمین کنند امکان دارد درباره آینده با هم بحث کنیم. اگر این اتفاق نیفتد، نه چون من عادت دارم تیمی داشته باشم که برای رتبه‌های بالای جدول رقابت کند. برای نیفتادن رقابت نمی‌کنم، چون خیلی لذتی برای این کار ندارم.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در مورد شانس قهرمانی تیمش در جام حذفی نیز بیان کرد: وقتی تیمی می‌تواند استقلال، تراکتور و پیکان را حذف کند باید برایش احترام قائل شویم. اینکه من بگویم حتماً به فینال می‌رسیم و قهرمان می‌شویم درست نیست. باید واقع‌بینانه صحبت کنیم. باید اول ببینیم بازی با آلومینیوم کجاست و بعد درباره آن صحبت کنیم. بچه‌های ما لیاقتش را دارند. از وقتی آمدند تمام تلاش شان را می‌کنند. امیدوارم همینطور شانس‌ها را از دست ندهیم و تلاش‌مان را کنیم تا به مراحل بالاتر برسیم.

نظر شما