شناسهٔ خبر: 66258866 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

رشد ۹۲.۵ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در فروردین امسال میزان تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر بوشهر با افزایش ۹۲.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۶ هزار و ۳۳۸ تی‌ای یوکانتینر رسید.

صاحب‌خبر -

رشد ۹۲.۵ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر؛ محمد شکیبی نسب در بازدید از روند تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته همزمان با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور اقدام‌های گسترده‌ای برای افزایش عملکرد بنادر بوشهر اجرایی شد که این مهم در عملکرد فروردین ماه بندر بوشهر بخوبی نمایان شده است.

وی بیان کرد: از جمله اقدام‌های شکل گرفته برای رشد عملکرد بندر بوشهر می‌توان به بازاریابی ملی منطقه‌ای، نشست با شرکت‌های کشتیرانی و همچنین برگزاری نشست‌های مستمر هم اندیشی با تجار و بازرگانان اشاره کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گفت: بعد از رونق ترانزیت مشتقات نفتی از بندر بوشهر اکنون افزایش چشمگیر حجم تخلیه و بارگیری ارمغان آور بازگشت رونق به این بندر تاریخی است.

شکیبی نسب اظهار داشت: با زیرساخت‌های در دست ساخت مجتمع بندری نگین بدون تردید میزان عملکرد بندر بوشهر در آینده نزدیک بسیار فراتر از وضعیت کنونی خواهد بود.

وی افزود: در بنادر تابعه استان بوشهر نیز طرح‌های شاخصی در دست ساخت است که از شاخص‌ترین آنها می‌توان به طرح توسعه موج شکن بندر کنگان، ساخت چهار پست اسکله رمپ در بندر دیر، طرح جامع بندر گناوه و لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ اشاره کرد.

شکیبی نسب اظهار داشت: با به ثمر رسیدن این طرح‌ها ضرب آهنگ توسعه دریامحور در استان بوشهر شتاب و سرعت بیشتری خواهد گرفت.

نظر شما