شناسهٔ خبر: 66190805 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس:

عملیات وعده صادق سپرموشکی و سیستم راداری دشمن را درهم شکست/ اصابت تمام موشک‌های هایپرسونیک به هدف

ابطحی گفت: تمام دوازده موشک هایپرسونیک در عملیات وعده صادق به هدف اصابت کردند و حتی یک هایپرسونیک هم دچار مشکل نشد.

صاحب‌خبر -

سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی عصر دیروز (سه شنبه ۲۸ فروردین) در نشست تحلیل و بررسی عملیات وعده صادق گفت: از آغاز عملیات طوفان الاقصی تا بیست و یکم ماه رمضان، هجده نفر از فرماندهان سپاه و مستشاران ایرانی در سوریه توسط رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسیدند که همگی این موارد ضربات سنگینی به ما محسوب می‌شود؛ در هر یک از این موارد ما از صبر استراتژیک خود گفتیم، اما این سخن برای دشمن این تصور را ایجاد کرده بود که ایران قادر به هیچ کاری نیست و همچنان روش برخورد ایران نیابتی خواهد بود.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین اظهار کرد: باید یادآور شد پس از شهادت سردار زاهدی، برداشت جهانی بر این بود که جمهوری اسلامی هیچ کار جدید نمی‌تواند انجام دهد و اگر در خلال سفر مقامات فلسطینی به ایران و برگزاری جلسات متعدد و همچنین دیدار آنها با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تصمیماتی اتخاذ شده باشد، این تصمیمات دیگر به مرحله اجرا نخواهد رسید.

وی ادامه داد: همچنین آنها احساس کردند بعد از این ضربه می‌توانند به راحتی وارد رفح شوند و از آنجا یک تصویر پیروز از خود نشان دهند.

دستیار ویژه وزیر کشور در امور فلسطین و محور مقاومت تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب پس از حمله جنایتکارانه به کنسولگری کشورمان، چهار مرتبه مسئله تنبیه و مجازات رژیم صهیونیستی را مورد تاکید قرار دادند از این رو صهیونیست‌ها با توجه به سخنان ایشان در سال‌های قبل مبنی بر اینکه اگر خطایی انجام دهند، تل‌آویو و حیفا را نابود خواهیم کرد، تصور کردند کشورمان می‌خواهد بصورت انهدامی اقدام کند و صرفا چندین ساختمان را مورد حمله قرار دهد و به هیچ عنوان تصوری نمی‌کردند که ایران می‌خواهد حمله نظامی انجام دهد.

ابطحی افزود: بر همین اساس فشاری جهانی جهت جلوگیری از پاسخ جمهوری اسلامی ایران را آغاز کردند لذا وزرای خارجه کشور‌های مختلف در صف تماس تلفن با وزیر خارجه ایران قرار گرفتند و تلاش می‌کردند که ایران را برای عدم پاسخ به اقدام تروریستی رژیم صهیونسیتی قانع کنند و در همین زمینه نیز مابه ازا‌های مختلفی معرفی می‌کردند.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین با اشاره به اینکه بر اساس گزارشات اطلاعات عملیات متوجه شدیم که پنتاگون فرماندهی کامل را پذیرفته و سنتکام وارد منطقه شده است، اظهار کرد: بر این اساس هشت منطقه دفاع ضد موشکی را طراحی کردند که قفقاز، ترکیه، خلیج فارس، دریای سرخ، مدیترانه و ... از جمله این مناطق بودند.

وی ادامه داد: همچنین پنج قدرت موشکی شامل آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان و رژیم صهیونیستی با تمام استعداد و آخرین فناوری‌های خود به میدان آمدند و تمام سیستم‌های مافوق پیشرفته ضد موشکی قطر که در اختیار آمریکایی‌هاست کاملا در اختیار آنها قرار گرفت و تمام سیستم‌هایی که به عنوان هشدار سریع طی سالیان طولانی پایه‌ریزی کردند پای کار آمدند و قصد این بود که اگر کشورمان خواست اقدام کند، هیچ کدام از اهداف را نتواند بزند.

دستیار ویژه وزیر کشور در امور فلسطین و محور مقاومت تصریح کرد: در این میان باید یادآور شد شش ناو ضد موشک در دریای سرخ، سیستم موشکی عربستان و امارات شش لایه آتش‌باری در این مدت کوتاه عملیاتی کردند؛ حتی آواکس‌های عربستان و آواکس‌های خودشان و همچنین پهپاد‌هایی را به پرواز درآوردند تا مانع دستیابی ایران به اهداف خود شوند.

ابطحی افزود: بر این اساس ایالات متحده منطقه درگیری را تقسیم‌بندی کردند و غرب رود اردن و داخل رژیم به یک منطقه و منطقه شرق رود اردن و عراق را به یک منطقه تقسیم کردند که داخل رژیم صهیونسیتی را بر عهده رژیم صهیونسیتی گذاشتند و سایر مناطق را خودشان قبول کردند. تمام تصورات این بود که این جنگ حداقل یک ماه تا ۳ ماه طول می‌کشد، اما تقریباً یک روز بیشتر طول نکشید.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین در این رابطه، اظهار کرد: بدون شک یکی از شگفتی‌های عملیات وعده صادق این بود که احدی از مسئولان، فرماندهان، اعضای هیأت دولت و کسانی که در شورای امنیت ملی هستند، هیچ کدام نگفتند که نزنید بلکه همه می‌گفتند بزنیم و خودمان هم بزنیم.

وی ادامه داد: این مهم درحالی‌است که اگر ظریف وزیر خارجه و حسن روحانی رئیس جمهور در دولت قبل بود معلوم نبود که چه بر سر ما می‌آمد!. با توجه به این‌که به دنبال گسترش جنگ نبودیم، می‌خواستیم که سریع به نتیجه برسیم و زمان نبرد کوتاه باشد و همچنین بازدارندگی جدی ایجاد کنیم و این‌که همه ابراز در اختیار خودمان باشد گزینه‌های پاسخ نیابتی کنار رفت.

دستیار ویژه وزیر کشور در امور فلسطین و محور مقاومت در خصوص جزئیات این عملیات، تصریح کرد: اوایل تعدادی هدف مشخص شد و سپس ۶ هدف سیاسی، نظامی و اقتصادی تعیین شد، اما در نهایت بنا بر این شد که بر روی اهداف نظامی هدف گذاری شود.

ابطحی در این راستا، افزود: اولا به دنبال تنبیه آنها بودیم و دوما اینکه می‌خواستیم اشراف خود را نسبت به دشمن به رخ بکشیم. از سوی دیگر این عملیات دیگر غافلگیرکننده نبود و نمی‌توانستیم از اصل غافلگیری در آن استفاده کنیم و همه منتظر رسیدن موشک‌ها و پهپاد‌ها بودند بنابراین کاری که انجام شد این بود که حفاظت عملیات اجازه نداد که هدف اصلی برای دشمن شناسایی شود.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین اظهار کرد: موشک‌های بالستیک و کروز و همچنین پهپاد از جمله تجهیزات کشورمان در این عملیات بودند که بالستیک ظرف پانزده دقیقه، کروز ظرف سه ساعت و پهپاد طی هفت ساعت به دشمن رسیدند. پهپاد‌هایی که در عملیات شرکت کردند سرعتی در حدود ۱۶۰ الی ۱۷۰ کیلومتر در ساعت داشتند به همین دلیل قبل از ساعت بیست شب اولین دسته پهپادی راهی شد تا سیستم‌های پدافندی دشمن را درگیر کند.

وی ادامه داد: دشمن در ابتدا هفتاد هواپیما وارد آسمان کرد و بعد از اینکه مشاهده کرد تعداد هواپیما‌ها کم از از پایگاه‌هایی در قبرس و دیگر نقاط باز هم هواپیما به آسمان آورد و هفت ساعت نبرد را با ۱۰۳ هواپیما پیگیری کرد و یک میلیارد و سی صد و پنجاه میلیون دلاری که میگویند هزینه کردند صرف پرواز همین هواپیما‌ها کردند در حالی که کل پهپاد‌هایی که ایران استفاده کرد در مجموع زیر ۲۰ میلیون دلار خرج برداشتند.

دستیار ویژه وزیر کشور در امور فلسطین و محور مقاومت ضمن یادآوری اینکه تعداد پهپاد‌های ایرانی که در عملیات وعده صادق به پرواز درآمدند خیلی کمتر از تعدادی است که دشمن می‌گوید، بیان کرد: پهپاد‌های ایرانی پنج منطقه را درگیر کردند که هشتاد درصد درگیری‌ها در غرب اردن بود و پهپاد‌هایی که وارد عملیات شدند صددرصد به اهداف خود دست یافتند چراکه هیچ کدام برای انهدام نرفته بود و صرفا برای درگیر کردن گنبد آهنین و فلاخن داوود به پرواز درآمدند.

ابطحی افزود: بر این اساس پس از پهپاد‌ها موشک‌های کشورمان شلیک شد و تمام دوازده موشک هایپرسونیک به هدف اصابت کردند و حتی یک هایپرسونیک هم دچار مشکل نشد.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین با تاکید بر اینکه موشک‌های خیبر شکن و هایپرسونیک‌های جمهوری اسلامی ایران معجزه کردند، ادامه داد: موشک‌های بارشی و خوشه‌ای ما که در آسمان منفجر و به صد‌ها موشک تبدیل می‌شوند از نوعی است که دشمنان زیاد با آن کار نکرده بودند و هر موشک ضد موشک به دنبال تکه‌ای از این خوشه‌ها می‌رفت و بعد از پهپاد‌ها این نوع موشک‌ها سپر دوم برای درگیر کردن سامانه‌های پدافندی بودند.

وی ادامه داد: بنابراین باید اذعان کرد که موشک‌های بارشی ایران صددرصد موفق بودند. سایر موشک‌ها نیز بین ۸۵ تا ۹۰ درصد به هدف برخورد کرده و این اطمینان نیز به دلیل رصد تصاویر ماهواره‌ای، رصد دوربین‌هایی که روی موشک‌ها قرار داشتند و به صورت برخط تصاویر را ارسال می‌کردند و همچنین منابع محلی است.

دستیار ویژه وزیر کشور در امور فلسطین و محور مقاومت تصریح کرد: این عملیات سپرموشکی و سیستم راداری دشمن را درهم شکست و این سپر را از نظر تاکتیکی، تکنیکی، عملیاتی و نظامی فاقد ارزش کرد که امری مهم تلقی می‌شود؛ در واقع ثابت کردیم که جمهوری اسلامی ایران به تنهایی می‌تواند با تمام دنیا درگیر شود؛ فرماندهان ما در هفت ساعت در یک اتاق عملیات نشستند و با همه اتاق‌های فکر منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و جهانی درگیر شدند.

ابطحی با اشاره به دکترین نظامی رژیم صهیونسیتی پاسخ دهی بین ۲ تا ۱۲ ساعت است، گفت: این مهم در حالیست که تا به امروز هیچ غلطی نکردند، زیرا موفقیت صددرصدی عملیات وعده صادق برایشان ثابت شده است؛ اکنون نیز در حال ورود به سومین روز بعد از عملیات هستیم و بطور قاطع آسیب‌پذیری اسرائیل روشن شده لذا اطمینان داریم که اسرائیل از امروز بطور مستقل وارد هیچ درگیری نمی‌شود. همچنین باید اذعان کرد از طرف دیگر اروپا و آمریکا فهمیدند که هزینه رژیم غاصب اسرائیل از سطح توان آنها بالاتر رفته است.

بر اساس این گزارش، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین با اشاره به اینکه در عملیات وعده صادق قرار بود که فقط اسرائیل تنبیه شود، اما با توجه به اینکه کشور‌های بسیاری درگیر این عملیات شدند، تنبیهی دسته جمعی رخ داد، اظهار کرد: در شورای امنیت نیز مشاهده کردیم که نتوانستند اقدامی انجام دهند و اکنون کشورمان در تراز یک قدرت جهانی مطرح شده و از امروز جهان طوری دیگر به جمهوری اسلامی ایران نگاه می‌کند.

وی ادامه داد: بر این اساس در ساعت سه بامداد روز عملیات سفیر سوئیس برای اولین بار به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراخوانده شد و به عنوان حافظ منافع آمریکا، مقرر شد پیام بدهد که اگر ایالات متحده اقدامی انجام دهد، پاسخ قاطعانه تری داده خواهد شد. آنها نیز پاسخ داده بودند که هیچ اقدامی نخواهند کرد.

دستیار ویژه وزیر کشور در امور فلسطین و محور مقاومت با تاکید بر اینکه همه وظیفه داریم برای امید آفرینی و شاد کردن مردم از دستاورد‌های این عملیات استفاده کنیم، تصریح کرد: بسیاری از افراد از این رخداد شادمان شدند و شادی کردند که شاید در انتخابات نیز مشارکت نکردند و حتی برخی از آنها نیز ممکن است در حوادث سال ۱۴۰۱ و حوادث سال ۸۸ نیز حضور داشتند، اما همه ایران قوی را دوست دارند.

ابطحی با اشاره به اینکه یک باب جهاد عظیمی در ساعت کوتاهی باز شد که برکات آن هیچگاه بسته نخواهد شد، افزود: بنابراین باید اذعان کرد پس از عملیات وعده صادق با ایران اسلامی دیگری روبرو هستیم؛ انسان ذاتا از عزت و قدرت استقبال می‌کند. رهبر معظم انقلاب دو سال قبل فرمودند بروید و سهمتان را از دنیا بگیرید لذا الان باید از این موضوع استفاده کنیم و قدرت خلق کنیم. به عبارتی باید دل ملت را شاد کرد و امید داد.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم فلسطین با اشاره به اینکه در این عملیات هدف انهدامی زده نشد، خاطرنشان کرد: بر این اساس نیز شورای امنیت نتوانست هیچ اقدامی علیه ایران انجام دهد؛ هر چند همه کسانی که در رژیم صهیونسیتی حضور دارند متجاوز هستند، اما نهایت نجابت، انسانیت، کرامت و بزرگی ملت ایران بود که موشک‌های خود را به ساختمان‌های رژیم صهیونسیتی نزد ولی اگر لازم باید خواهیم زد.

نظر شما