شناسهٔ خبر: 63961321 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

خزانه دار شورا: پولی از بودجه شهرداری تهران گم نشده است

تهران‌بزرگ - ایرنا - خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سوء برداشت در خصوص ۱۷ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری، با بیان اینکه این مبلغ گم نشده بلکه به ثبت نرسیده است، گفت: موضوع این است که راهبری سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات تابعه به گونه‌ای است که تا مبالغ را ثبت کنند، زمان بر خواهد بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، حبیب کاشانی روز یکشنبه در یکصد و نود و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، افزود: گزارش مربوط به بودجه مستند به عملکرد اعلامی از سوی شهرداری است و در این عملکرد تا پایان مهر ماه در بخش نقدی و غیر نقدی اعتبار ابلاغی ۸۰ هزار و ۸۶۸ میلیارد تومان بود و از این میزان ۶۱ هزار میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده و پرداختی نیز ۴۱ هزار و ۷۹۷ میلیارد تومان بوده و ۲۱ هزار میلیارد تومان از آن را صرف کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: ما در هر ماه اعلام کرده‌ایم، درصد جذب پایین است و پیگیری‌ها به این منجر شد که در مهرماه ۳۳.۹ درصد به ثبت رسید؛ در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ثبت هزینه‌ها ۲۶ درصد بوده است.

کاشانی با بیان اینکه ۶۰ درصد از ۲۱ هزار میلیارد تومان حقوق، پنج درصد تملک دارایی مالی و ۳۵ تملک دارایی سرمایه‌ای است، یادآور شد: رقم تملک دارایی سرمایه‌ای منتهی به مهرماه سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که ۳۳ هزار میلیارد تومان آن تخصیص یافته و میزان عملکرد نیز ۷۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

خزانه دار شورا همچنین تاکید کرد: در سرفصل هزینه‌ای و حقوق کارکنان ابهاماتی برای افراد پیش آمد که چه اتفاقی برای ۱۷ هزار میلیارد تومان افتاده است. این مبلغ گم نشده بلکه به ثبت نرسیده‌است. موضوع این است که راهبری سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات تابعه به گونه‌ای است که تا مبالغ را ثبت کنند، زمان بر خواهد بود.

وی با بیان اینکه پس از اتمام کار و تحویل پروژه‌ها ثبت هزینه‌ها نیز صورت می‌گیرد، گفت: در سرفصل تملک دارایی مالی و سرمایه‌ای، ثبت هزینه‌ها پس از اتمام پروژه‌ها انجام می‌شود و با توجه به تأخیر در ارسال مدارک، هزینه‌ها نیز با تأخیر ثبت می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه ثبت هزینه‌ها هشت درصد نسبت به سال قبل و ۱۶ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد داشته است، ادامه داد: هرچند این میزان ثبت هزینه ایده آل ما نیست اما تأخیر در ثبت برخی هزینه‌ها اجتناب ناپذیر است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین در ابتدای سخنان خود، با محکومیت جنایات اسراییل در غزه گفت: از تمام هنرمندان و ورزشکاران و افراد اثرگذار درخواست می‌کنم به هر طریق گوشه‌ای از جنایات رژیم صهیونیستی را به تصویر بکشند.

نظر شما