شناسهٔ خبر: 63960165 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

از شورای شهر چه خبر؟ / ۳

توضیح مهم خزانه دار شورا در مورد ۱۷ هزار میلیارد تومان شهرداری | این پول فقط ثبت نشده است

خزانه دار شورای شهر در رابطه با حاشیه‌های ایجاد شده در مورد مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان در بودجه شهرداری تهران توضیحاتی ارائه داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین، حبیب کاشانی در یکصد و نود و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با محکومیت جنایات اسرائیل در غزه گفت: از تمام هنرمندان و ورزشکاران و افراد اثرگذار درخواست می کنیم به هر طریقی گوشه ای از جنایات رژیم صهیونیستی را به تصویر بکشند.

او با اشاره به سوء برداشت در خصوص ۱۷ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری تهران گفت: این گزارش مستند به عملکرد اعلامی از سوی شهرداری است و در این عملکرد تا پایان مهر ماه در بخش نقدی و غیر نقدی اعتبار ابلاغی ۸۰ هزار و ۸۶۸ میلیارد تومان بود، از این میزان ۶۱ هزار میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده است. پرداختی ۴۱ هزار و ۷۹۷ میلیارد تومان بوده و ۲۱ هزار میلیارد تومان از آن را صرف کرده ایم.

کاشانی افزود: ما در هر ماه اعلام کرده‌ایم که درصد جذب پایین است، پیگیری‌ها به این منجر شد که در مهرماه ۳۳.۹ درصد به ثبت رسید؛ درحالیکه در مدت مشابه سال قبل ثبت هزینه‌ها ۲۶ درصد بوده است.

او با بیان اینکه ۶۰ درصد از ۲۱ هزار میلیارد تومان حقوق، پنج درصد تملک دارایی مالی و ۳۵ تملک دارایی سرمایه ای است، یادآور شد:  رقم تملک دارایی سرمایه ای منتهی به مهرماه سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که ۳۳ هزار میلیارد تومان آن تخصیص یافته و میزان عملکرد  نیز ۷۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

خزانه دار شورا توضیح داد: در سرفصل هزینه‌ای و حقوق کارکنان ابهاماتی برای افراد پیش آمد که چه اتفاقی برای ۱۷ هزار میلیارد تومان افتاد. این مبلغ گم نشده بلکه به ثبت نرسیده است. موضوع این است که راهبری سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات تابعه به گونه‌ای است که تا مبالغ را ثبت کنند، زمان بر خواهد بود.

او با بیان اینکه پس از اتمام کار و تحویل پروژه‌ها نیز ثبت هزینه‌ها انجام می‌شود،‌ گفت: در سرفصل تملک دارایی مالی و سرمایه‌ای، ثبت هزینه‌ها پس از اتمام پروژه‌ها انجام می شود و با توجه به تأخیر در ارسال مدارک، هزینه‌ها نیز با تأخیر ثبت می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه ثبت هزینه‌ها هشت درصد نسبت به سال قبل و ۱۶ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد داشته است، یادآور شد: هرچند این میزان ثبت هزینه ایده آل ما نیست اما تأخیر در ثبت برخی هزینه‌ها اجتناب ناپذیر است.

نظر شما