شناسهٔ خبر: 63777046 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

برخورد قاطع با قاچاقچیان سوخت

کشف بیش از ۳ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳ میلیون لیتر سوخت و فرآورده‌های نفتی قاچاق، در استان کشف شده است.

صاحب‌خبر -

کشف بیش از ۳ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خراسان جنوبی


به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، سردار حسن شجاعی نسب گفت: ارزش محموله‌های مکشوفه سوختی بیش از ۱۰۹ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: امروز یکی از دغدغه‌هایی که مردم دارند و همچنین یکی از ماموریت‌هایی که پلیس با آن مواجه است، موضوع قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی بوده که توسط برخی از افراد با خودرو‌هایی بنام شوتی، قاچاق می‌شوند.


وی گفت: خودرو‌های شوتی کاربری حمل سوخت نداشته بلکه بصورت خطرناکی سوخت را داخل خودرو حمل و قاچاق می‌کنند و با سرعت‌های پرخطر موجب خسارت به رانندگان و همچنین موجب صدمه زدن به شهروندان و مسافرانی که در مسیر جاده در حال تردد بوده می‌شوند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۴۵ نفر از رانندگان خودرو‌های شوتی و سرنشینان و مسافران دیگر خودرو‌ها در آتش زیاده خواهی این افراد جان خود را از دست داده اند.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: ماموران در این رابطه بیش از ۳ هزار خودرو که به نحوی در حمل قاچاق کالا و سوخت بصورت غیرمجاز اقدام می‌کردند توقیف کرده که از این تعداد هزار و ۳۵۸ دستگاه خودروی شوتی بوده است.

سردار شجاعی نسب افزود: قاچاق سوخت یک جرم  بوده و همچنین یک منکر اجتماعی است که موجب ضرر به دیگران و تاراج سرمایه ملی می‌شود، لذا مجموعه انتظامی بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی که بر عهده دارند در جهت حفظ و امنیت و آرامش مردم و ایمنی در جاده‌ها با این افراد برخورد می‌کنند.

وی گفت: پلیس قطعا بر اساس خواسته مردم و تکالیف قانونی به شدت با قاچاقچیان سوخت برخورد کرده و با افرادی که موجب برهم زدن نظم، امنیت وآسایش مردم می‌شوند، با جدیت برخورد و در این زمینه، از هیچ گونه تلاشی، دریغ نخواهد کرد.

نظر شما