شناسهٔ خبر: 62509365 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| صعود مهمدی و میرزازاده به فینال ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم/ گرایی حذف شد، دادمرز در رده‌بندی

در اداما مسابقات چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان دو نماینده ایران در اوزان ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم راهی فینال شدند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات مقدماتی چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان امروز در شهر بلگراد صربستان برگزار شد که در پایایان دو نماینده کشورمان به دیدار فینال و راه یافتند و یک نماینده راهی دیدار رده بندی شد.

علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد.

محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر سابولس لوسونس از صربستان را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آدم اوزون قهرمان اروپا از ترکیه را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب با الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف برنده مبارزه میان تایگا اونیشی از ژاپن و مارلان موخاشیف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه ۲ بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب نائو کوزاکا از ژاپن شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل محموداف قهرمان جهان از قرقیزستان در مرحله نیمه نهایی، گرایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کوواسویچ از صربستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل یاروسلاو فیلچاکوف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۴ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ میهایل برادو از مولادوی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با رفیق حسین اف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک پیکار می‌کند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر ادوارد سوقومونیان از برزیل را شکست داد. وی در دور دوم با با نتیجه ۲ بر ۱ میخایلو ویشنویتسکی از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با اوسکار پینو هیندس دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه ۱ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف رضا کایالپ قهرمان چندین دوره جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از ترکیه می‌رود.

*اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال چهار وزن نخست به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: الدانیز عزیزلی (آذربایجان) – نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان)

۷۷ کیلوگرم: آکژول محموداف (قرقیزستان) – سانان سلیمان اف (آذربایجان)

۸۲ کیلوگرم: علیرضا مُهمدی (ایران) – رفیق حسین اف (آذربایجان)

۱۳۰ کیلوگرم: امین میرزازاده (ایران) – رضا کایالپ (ترکیه)

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق فرداشب (جمعه) برگزار می‌شود

انتهای پیام/

نظر شما