شناسهٔ خبر: 62504189 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

کاپیتان حذف شد، اما امید به قهرمانی زنده شد

پايان روز اول برای فرنگی، یک شوک و دو فینالیست

روز اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان برای ایران خوب و قابل قبول به پایان رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، رویایی نه، اما می‌توان گفت روز اول کشتی فرنگی قهرمانی جهان برای ایران خوب و قابل قبول پیش رفت. دو کشتی‌گیر تیم ایران به فینال مسابقات راه یافتند. یک کشتی‌گیر حذف شد و یک نفر را هم در رده‌بندی خواهیم داشت.

امین میرزازاده کشتی‌گیر وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران به مصاف اسکار پینو دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از کوبا رفت که با نتیجه یک بر یک و به دلیل گرفتن امتیاز آخر برنده شد و این برد بزرگ به فینال رفت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی در نیمه نهایی برابر میهایل برادو از مولداوی به میدان رفت که با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسیده و راهی فینال شد. در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در نیمه نهایی برابر الدانیز عزیزلی دارنده ۲ مدال طلای جهان از آذربایجان قرار گرفت که با نتیجه ۳ بر ۲ از شکست خورد و باید در رده‌بندی به میدان برود. در نهایت محمدعلی گرایی در مسابقه دوم وزن ۷۷ کیلوگرم با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب کوساکا از ژاپن شد و از دور مسابقات حذف شد.

بنابراین تیم ملی کشتی ایران فردا شانس کسب دو مدال طلا و یک برنز را خواهد داشت که در صورت رقم خوردن این اتفاق نتیجه بسیار خوبی برای شروع کار کشتی فرنگی ایران خواهد بود.

برنامه روز جمعه مسابقات قهرمانی جهان به شرح زیر است:
ساعت ۱۲: رقابت‌های مقدماتی اوزان ۶۰، ۷۲ و ۹۷ کیلوگرم و شانس مجدد ۴ وزن نخست
ساعت ۱۸:۳۰: نیمه‌نهایی اوزان ۶۰، ۷۲ و ۹۷ کیلوگرم
ساعت ۱۹:۳۰: فینال اوزان ۵۵، ۷۷، ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم
ساعت ۲۲:۳۰: رقابت بین نفرات پنجم اوزان ۵۵ و ۱۳۰ کیلوگرم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس

در ادامه اخبار‌ روز اول مسابقات را به صورت کامل مشاهده می‌کنید:

۷۷ کیلوگرم:

* محمدعلی گرایی در دور اول با  نتیجه 2 بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب کرد.

ویدئو: 311299

*محمدعلی گرایی در دومین مسابقه خود با نتیجه 5 بر 5 مقابل حریف ژاپنی شکست خورد. در صورت صعود کشتی‌گیر ژاپنی به فینال گرایی در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز روی تشک خواهد رفت.

ویدئو: 311303

* با توجه به شکست 5-7 کوزاکای ژاپنی مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان جهان از قرقیزستان، محمدعلی گرایی شانس حضور در گروه بازنده‌ها را از دست داد و حذف شد.

۱۳۰ کیلوگرم:

* امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر ادوارد سوقومونیان از برزیل را شکست داد.

ویدئو: 311300

*امین میرزازاده نماینده وزن 130 کیلوگرم ایران با نتیجه 2 بر 1 حریف اوکراینی را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ویدئو: 311305

* در مرحله یک چهارم نهایی میرزازاده با نتیجه 1 بر 1 روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

* در نیمه نهایی وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده نایب قهرمان جهان با اوسکار پینو هیندس دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا مبارزه می کند.

1928760

* دومین مدال هم قطعی شد؛ امین میرزازاده با نتیجه 1 بر 1 به دلیل کسب امتیاز آخر حریف کوبایی و سرشناس خود را شکست داد و راهی فینال شد.

82 کیلوگرم

*علیرضا مُهمدی پس از استراحت در دور اول، مقابل کوواسویچ از صربستان با نتیجه 8 بر 0 به برتری رسید و راهی یک‌ چهارم شد.

ویدئو: 311307

* علیرضا مهمدی قهرمان جوانان جهان در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مصاف یاروسلاو فیلچاکوف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین می رود.

1928687

* علیرضا مهمدی در‌ یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو فیلچاکوف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه 4 بر 1 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

*اولین مدال قطعی شد؛ علیرضا مُهمدی با نتیجه 5 بر 1 برابر حریف خود از مولداوی به برتری رسید و راهی فینال شد.

55 کیلوگرم

*پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در یک‌هشتم وزن 55 کیلوگرم مقابل سابولس لوسونس از صربستان با نتیجه 8 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک‌ چهارم شد.

ویدئو: 311313

* پویا دادمرز با نتیجه 3 بر 0 برابر نماینده ترکیه و قهرمان اروپا به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

* دیدار جذاب و نفس گیر در مرحله نیمه نهایی؛ در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز قهرمان امیدهای جهان با الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان مبارزه می کند.

1928761

*پویا دادمرز با نتیجه 3 بر 1 برابر نماینده آذربایجان شکست خورد  از رسیدن به فینال بازماند تا راهی رده‌بندی شود.

نظر شما