شناسهٔ خبر: 62503348 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛

صعود ۲ کشتی‌گیر به دور نهایی، دادمرز در رده‌بندی

مسابقات مقدماتی چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان امروز در بلگراد صربستان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ پیروزی گرایی در دور نخستبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فدراسیون کشتی، علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد. محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم؛ پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر سابولس لوسونس از صربستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله آدم اوزون قهرمان اروپا از ترکیه را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف برنده مبارزه میان تایگا اونیشی از ژاپن و مارلان موخاشیف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم؛ محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه ۲ بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب نائو کوزاکا از ژاپن شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل محموداف قهرمان جهان از قرقیزستان در مرحله نیمه نهایی، گرایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم؛ علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کوواسویچ از صربستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل یاروسلاو فیلچاکوف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۴ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ میهایل برادو از مولادوی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با رفیق حسین اف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک پیکار می‌کند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم؛ امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر ادوارد سوقومونیان از برزیل را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ میخایلو ویشنویتسکی از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله با اوسکار پینو هیندس دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه ۱ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف رضا کایالپ قهرمان چندین دوره جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از ترکیه می‌رود.

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق فردا شب (۳۱ شهریور) برگزار می‌شود.

نظر شما