شناسهٔ خبر: 60465304 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

هویت‌سازی مهمترین رویکرد برنامه‌های گرامیداشت روز ایثار و مقاومت اراک

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: روز پنجم مرداد ماه یکی روزهای حماسی شهر اراک و البته استان مرکزی است و نشان دهنده هویت حماسی مردم اراک است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، به نقل از بنیاد  حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی، غلامرضا کریمی اظهار کرد: ترویج و تبیین حماسه‌های دفاع مقدس و بهره‌برداری مؤثر از این گنج عظیم برای نسل جوان غرور و اعتماد ملی را تقویت می‌کند و جوانان را به خودباوری می‌رساند، فرهنگ دفاع مقدس نسخه نجات‌بخش عبور از مشکلات است.

وی افزود: ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیرغم وجود توطئه‌ها و فشارهای دشمنان بزرگترین پیروزی‌ها را رقم زدند و باور «ما می‌توانیم» از دوران دفاع مقدس شروع شد و امروز مؤلفه‌های موفقیت آن دوران باید برای نسل جدید تبیین شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس حقانیت ملت ایران را به اثبات می‌رساند، ادامه داد: این مهم می‌تواند در بازخوانی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فوق‌العاده ملت ایران برای مقابله با دشمنان و عبور از مشکلات بسیار مؤثر باشد و لذا جهاد تبیین باید جدی گرفته شود و مهمترین موضوع این جهاد، مسئله دفاع مقدس و حماسه‌های هویت‌ساز است که یکی از این حماسه‌ها روز پنجم مردادماه اراک است.

کریمی با اشاره به برنامه‌ریزی ستاد کنگره شهدای استان برای گرامیداشت روز ایثار و مقاومت شهر اراک بیان کرد: روز پنجم مردادماه یکی روزهای حماسی شهر اراک و البته استان مرکزی است و نشان‌دهنده هویت حماسی مردم اراک است.

وی افزود: حضور رزمندگان در عملیات رمضان و مرصاد و سالروز بمباران اراک این روز را بسیار برجسته کرده و شهدای زیادی در این روز تقدیم انقلاب اسلامی شده و لذا فرصتی مناسب برای تبیین افتخارات و حماسه‌های مردم اراک است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی پنجم مرداد را بخشی از هویت عظیم شهر اراک و نقش مهم مردم اراک در دفاع مقدس خواند و گفت: برنامه‌های فرهنگی در این روز باید این هویت عظیم را تقویت کنند و لذا هویت‌سازی مهمترین رویکرد برنامه‌های گرامیداشت پنجم مردادماه است.

کریمی افزود: در راستای گرامیداشت حماسه‌های پنجم مردادماه که مردم این شهر در دفاع مقدس انجام دادند برنامه‌های تبیینی و تبلیغی در دستور کار قرار گرفته و سعی داریم با تشکیل یک ستاد ویژه در ذیل ستاد کنگره شهدای استان مرکزی در طول سال برای این مهم برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: گرامیداشت یوم‌الله پنجم مرداد از ابتدای سال جاری در دستور کار ستاد کنگره شهدای استان مرکزی قرار گرفته و خوشبختانه در سپاه اراک برنامه‌ها و اتفاقات خوبی در حال برنامه‌ریزی است و یکی از رویکردهای برنامه‌ها استفاده از نظرات کارشناسان و علاقه‌مندان به حوزه دفاع مقدس است که تاکنون جلسات خوبی از جمله نشست تخصصی اهالی رسانه و پیشکسوتان برگزار شده و قطعاً در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

نظر شما