شناسهٔ خبر: 60456495 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مرکزی:

پنجم مرداد بخشی از هویت مردم شهر اراک است

اراک- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: پنجم مردادماه بخشی از هویت عظیم مردم شهر اراک است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ غلامرضا کریمی بعد از ظهر دوشنبه در نشست گرامیداشت پنجم مرداد روز ایثار و مقاومت شهر اراک اظهار کرد: ترویج و تبیین حماسه‌های دفاع مقدس و بهره برداری مؤثر از این گنج عظیم برای نسل جوان غرور و اعتماد ملی را تقویت می‌کند و جوانان را به خودباوری می‌رساند و فرهنگ دفاع مقدس نسخه نجات بخش عبور از مشکلات است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیرغم وجود توطئه‌ها و فشارهای دشمنان بزرگترین پیروزی‌ها را رقم زدند و باور «مامی توانیم» از دوران دفاع مقدس شروع شد و امروز مؤلفه‌های موفقیت آن دوران باید برای نسل جدید تبیین شود.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس حقانیت ملت ایران را به اثبات می‌رساند، گفت: این مهم می‌تواند در بازخوانی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فوق العاده ملت ایران برای مقابله با دشمنان و عبور از مشکلات بسیار مؤثر باشد و لذا جهاد تبیین باید جدی گرفته شود و مهمترین موضوع این جهاد، مسئله دفاع مقدس و حماسه‌های هویت ساز است که یکی از این حماسه‌ها روز پنجم مرداد ماه اراک است.

پنجم مرداد بخشی از هویت مردم شهر اراک است

سرهنگ کریمی با اشاره به برنامه ریزی ستاد کنگره شهدای استان برای گرامیداشت روز ایثار و مقاومت شهر اراک بیان کرد: روز پنجم مرداد ماه یکی روزهای حماسی شهر اراک و البته استان مرکزی است و نشان دهنده هویت حماسی مردم اراک است.

وی افزود: حضور رزمندگان در عملیات‌های رمضان و مرصاد و سالروز بمباران اراک این روز را بسیار برجسته کرده و شهدای زیادی در این روز تقدیم انقلاب اسلامی شده و لذا فرصتی مناسب برای تبیین افتخارات و حماسه‌های مردم اراک است.

وی پنجم مرداد را بخشی از هویت عظیم شهر اراک و نقش مهم مردم این شهر در دفاع مقدس دانست و گفت: برنامه‌های فرهنگی در این روز باید این هویت عظیم را تقویت کنند و لذا هویت سازی مهمترین رویکرد برنامه‌های گرامیداشت پنجم مرداد ماه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: در راستای گرامیداشت حماسه‌های پنجم مرداد ماه که مردم این شهر در دفاع مقدس انجام دادند برنامه‌های تبیینی و تبلیغی در دستور کار قرار گرفته و سعی داریم با تشکیل یک ستاد ویژه در ذیل ستاد کنگره شهدای استان مرکزی در طول سال برای این مهم برنامه‌های ویژه ای در دستور کار داشته باشیم.

پنجم مرداد بخشی از هویت مردم شهر اراک است

وی اضافه کرد: گرامیداشت یوم الله پنجم مرداد از ابتدای سال جاری در دستور کار ستاد کنگره شهدای استان مرکزی قرار گرفته و خوشبختانه در سپاه اراک برنامه‌ها و اتفاقات خوبی در حال برنامه ریزی است و یکی از رویکردهای برنامه‌ها استفاده از نظرات کارشناسان و علاقمندان به حوزه دفاع مقدس است که تاکنون جلسات خوبی از جمله نشست تخصصی اهالی رسانه و پیشکسوتان برگزار شده و قطعاً در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

نظر شما