شناسهٔ خبر: 55601485 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

واکنش سعیدی به حواشی ثبت نامش در انتخابات کمیته ملی المپیک

دبیرکل کمیته ملی المپیک به حواشی نحوه ثبت‌نامش در این کمیته واکنش نشان داد.

صاحب‌خبر -

 فرآیند ثبت‌نام از کاندیدا‌های حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک درحالی ۲۰ مردادماه به پایان رسید که کیکاوس سعیدی برای دو پست ریاست و نایب‌رئیسی کمیته ملی المپیک ثبت‌نام کرد.

این درحالی است که گفته می شود سعیدی به‌عنوان دبیرکل مجاز به کاندیداتوری نبود، اما وی که همزمان سرپرستی آکادمی ملی المپیک را بر عهده داشت، تاکید کرد به واسطه سمتش در آکادمی وارد گود رقابت شده است. 

نکته سوال برانگیز دیگر در ماجرای ثبت‌نام او برای انتخابات پیش‌روی کمیته این بود که سعیدی به‌عنوان دبیرکل، ریاست «ستاد تطبیق و بررسی روند برگزاری انتخابات» را بر عهده دارد و طبیق تبصره ۳ دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته، هیچ‌یک از اعضای ستاد نباید نامزد انتخابات هیئت اجرایی باشند.

شنیده می شود که دبیرکل کمیته ملی المپیک در واکنش به حواشی پیش آمده گفته است برابر مصوبه هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک اخیرا به‌عنوان رئیس آکادمی ملی منصوب شدم، اما به‌دلیل تصدی در دو پست و مغایرت قانونی، هم‌زمان حکم سرپرستی دبیرکلی برایم صادر شد و بر همین مبنا توانستم برابر اساسنامه مصوب کاندیدا شوم.

وی افزود: به محض ثبت‌نام و کاندیداتوری در انتخابات، از ستاد برگزاری استعفا کرده و انصراف خود را اعلام کردم و کلیه مکاتبات نیز با عنوان سرپرست دبیرکلی صورت می‌پذیرد.

نظر شما