شناسهٔ خبر: 54980503 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

ترویج فرهنگ ایثار، شهادت مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب است/ فراخوان چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی اعلام شد

سرهنگ کریمی گفت: چهارمین دوره از جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی با هدف شناسایی و به‌روز رسانی بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت برای جلوگیری از تحریف و فراموشی گنج دفاع مقدس پیش بینی شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی، سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان اظهار کرد: از مهمترین برنامه های ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استفاده از روش های نوین و خلاقانه برای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است که یکی از مصداق های آن در فضای مجازی و رسانه ای می باشد.

وی افزود: حمایت از تولیدات چند رسانه ای در رسانه و فضای مجازی اولویت مهم ستاد گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت می باشد که در این راستا جشنواره های متعددی به شکل استانی و کشوری پیش بینی شده و در طول سال برگزار می شود.

سرهنگ کریمی ادامه داد: با توجه به اهمیت و جایگاه فضای مجازی چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی در سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی شده که به شکل کشوری و به میزبانی استان کرمان برگزار خواهد شد.

وی در خصوص محورهای چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی گفت: پایگاه‌های اطلاع رسانی و خبری، پیام رسان ها و شبکه‌های اجتماعی، نرم افزارهای کاربردی، هنرها و سرگرمی‌های دیجیتال و همچنین یک بخش در محورهای آزاد محورهای این جشنواره هستند و علاقمندان می توانند آثار خود را در این محورها ارسال کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با دعوت از تمامی هنرمندان، خبرنگاران و اقشار مختلف مردمی برای شرکت در این جشنواره افزود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۳۱ شهریورماه سال جاری می باشد و دبیرخانه استانی این جشنواره نیز در محل اداره کل واقع در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان واقع در خیابان موزه اراک مستقر شده و آمادگی پاسخگویی به نظرات و سوالات همه مردم می باشد.

وی بیان کرد: علاقمندان جهت شرکت در چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی و ارسال آثار می توانند به آدرس http://defafestival.com مراجعه کنند.

سرهنگ کریمی با اشاره به اهداف مهم این جشنواره گفت: چهارمین دوره از جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی با هدف شناسایی و به‌روز رسانی بانک اطلاعات فعالان فضای مجازی در حوزه ایثار و شهادت و استفاده از ظرفیت آنها در تهیه محتوای دیجیتال و انتشار در فضای مجازی، هدایت و شبکه‌سازی آنان برای تسریع در نیل به اهداف و برنامه‌های ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت و بیان حماسه‌های ماندگار دوران پر افتخار دفاع مقدس برای جلوگیری از تحریف و فراموشی گنج دفاع مقدس پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه تمام سعی و تلاش دشمن در فضای مجازی برای ناامیدی مردم و سیاه نمایی پای کارآمده نیاز است فعالان انقلابی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت با روحیه جهادی و اهتمام ویژه در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین نیازهای کشور در گام دوم انقلاب ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و بسیجی بودن است و فضای مجازی یک فرصتی بزرگ در اختیار داده که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.

 

ترویج فرهنگ ایثار، شهادت مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب است/ فراخوان چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی اعلام شد

انتهای پیام/ 

نظر شما