شناسهٔ خبر: 52196773 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شبکه‌خبر | لینک خبر

وعده وزیر اقتصاد درباره اجرای مصوبات جدید اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی نوشت: ان‌شاءالله فردا (چهارشنبه) روز یک شروع دیگر در اجرای مصوبات اقتصادی خواهد بود.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 خاندوزی پس از چهارمین گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس‌جمهور در صفحه شخصی خود و در واکنش به پاسخ آقای رئیسی به پرسشی درباره وضعیت بورس این مطلب را نوشت.
 
رئیس جمهور در این گفتگو اعلام کرده بود:وضعیت بورس از میراث‌های به‌جا مانده دولت قبل است. بورس به هیچ عنوان نباید قلک تأمین مالی دولت باشد. او با اشاره به اینکه نشست قبل از گفتگوی امشب هم در مورد بورس بود، تاکید کرد: از دغدغه مردم عبور نمی‌کنیم تا به آرامش برسند و فردا وزیر اقتصاد، تصمیمات دولت در مورد بورس را اعلام خواهد کرد.

همچنین امشب جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست محمد مخبر معاون اول ریاست جمهوری و با حضور وزرای صمت، اقتصاد، نفت، رفاه، محسن رضایی معادن اقتصادی و سید مسعود میرکاظمی ریاست سازمان برنامه و مجید عشقی ریاست سازمان بورس برگزار شد.

در این جلسه سقف قیمت گاز طبیعی طبق مصوبه قبلی ستاد، پنج هزار تومان برای خوراک و ۲ هزار تومان برای سوخت مورد تایید مجدد قرار گرفت. مصوبه مربوطه امشب و یا فردا به وزارت نفت ابلاغ شده و بر این مبنا به مجلس ارسال می‌شود.

همچنین مصوب شد که این سقف پنج هزار تومان خوراک و ۲ هزار تومان سوخت در بهمن و اسفند امسال اعمال شود لذا شرکت‌های پتروشیمی و فولادی شاهد کاهش قابل ملاحظه قیمت گاز خود در ماه جاری خواهند بود.

نظر شما