شناسهٔ خبر: 47126394 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

کشف جسد فرد مفقود شده در سیرداغی ارومیه بعد از 13 ساعت جستجو

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: نجاتگران شهرستان ارومیه بعد از ۱۳ ساعت جستجو پیکر بیجان کوهنورد را در ارتفاعات کوه سیر پیدا کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، امیر جعفرزاده اظهار داشت: نجاتگران شهرستان ارومیه بعد از ۱۳ ساعت جستجو پیکر بی‌جان کوهنورد را در ارتفاعات کوه سیر پیدا کردند.

وی ادامه داد: این حادثه در طی تماس تلفنی  با سامانه ۱۱۲ پاسخگویی اضطراری مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان مبنی بر مفقود شدن یک نفر در ارتفاعات کوه سیر شهرستان ارومیه اعلام شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی بیان کرد: پس از دریافت اطلاعات مرکز ECO و اعلام فراخوان تیم‌های امداد و نجات کوهستان شهرستان ارومیه انجام عملیات جستجو ۲ محور سیلوانا به سمت خوشاکو و محور کوه سیر به سمت روستای شلمکان از توابع روستای بند شهرستان ارومیه آغاز شد.

جعفرزاده گفت: در این عملیات تیم کوهستان از پایگاه امداد و نجات کوهستانی سیلوانای هلال احمر و ۲ تیم امداد و نجات از هلال‌احمر شهرستان ارومیه و ۲ تیم آفرود سوار از نیروهای داوطلب جمعیت به استعداد پنج نجاتگر داوطلب۱۶ نجاتگر داوطلب جمعیت را همراهی کردند.

وی خاطرنشان کرد: در عملیات جستجو ۲ دستگاه خودروی کمک دار و ۲ دستگاه خودروی آفرود با جمعیت همکاری داشتند و همچنین سایر ارگانها از جمله شهرداری ارومیه، عوامل ۱۱۰ نیروهای انتظامی نیز در محل حضور داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: پس از ۱۳ ساعت جستجوی بی وقفه در محورهای اعلام شده پیکر بی‌جان کوهنورد مذکور توسط تیم امداد کوهستان هلال احمر در محور سیر به سمت شملکان از توابع روستای بند شهرستان ارومیه پیدا شد و بعد از انتقال وی به بسکت نامبرده به نقطه امن انتقال و جهت تکمیل مراحل قانونی تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل گردید.

انتهای پیام/

نظر شما