شناسهٔ خبر: 47129195 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

۱۳ ساعت عملیات نفسگیر برای پیدا کردن فرد مفقودی در سیرداغی شهرستان ارومیه

نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان ارومیه بعد از ۱۳ ساعت جستجو پیکر بیجان کوهنورد را در ارتفاعات کوه سیر پیدا کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، امیر جعفرزاده مدیرعامل استان در پی اعلام این حادثه اظهار کرد: این حادثه در طی تماس تلفنی  با سامانه ۱۱۲ پاسخگویی اضطراری مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان مبنی بر مفقود شدن یک نفر در ارتفاعات کوه سیر شهرستان ارومیه اعلام شد.

وی افزود: پس از دریافت اطلاعات مرکز ECO و اعلام فراخوان تیم های امداد و نجات کوهستان شهرستان ارومیه انجام عملیات جستجو ۲ محور سیلوانا به سمت خوشاکو و محور کوه سیر به سمت روستای شلمکان از توابع روستای بند شهرستان ارومیه آغاز شد.

photo_2021-05-09_19-58-51 (2)

جعفرزاده گفت: در این عملیات تیم کوهستان از پایگاه امدادو نجات کوهستانی سیلوانای هلال احمر و۲ تیم امداد ونجات از هلال‌احمر شهرستان ارومیه و ۲ تیم آفرود سوار از نیروهای داوطلب جمعیت به استعداد ۵ نجاتگر داوطلب،۱۶ نجاتگر داوطلب جمعیت را همراهی کردند.

وی خاطر نشان کرد: در عملیات جستجو ۲ دستگاه خودروی کمک دار و ۲ دستگاه خودروی آفرود با جمعیت همکاری داشتند و همچنین سایر ارگانها از جمله شهرداری ارومیه، عوامل ۱۱۰ نیروهای انتظامی نیز در محل حضور داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی گفت: پس از ۱۳ ساعت جستجوی بی وقفه در محورهای اعلام شده پیکر بیجان کوهنورد مذکور توسط تیم امداد کوهستان هلال احمر در محور سیر به سمت شملکان از توابع روستای بند شهرستان ارومیه پیدا شده و بعد از انتقال وی به بسکت نامبرده به نقطه امن انتقال و جهت تکمیل مراحل قانونی تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل گردید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما