شناسهٔ خبر: 47103790 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار:

استقرار صنایع سبز و دانش‌بنیان اولویت اقتصادی اصفهان است

اصفهان- ایرنا- استقرار صنایع سبز، کم آب بر و دانش بنیان به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اولویت اقتصادی این استان است که باید با جدیت و با توجه به توازن صنعتی دنبال شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، سیدحسن قاضی عسگر، شامگاه روز شنبه در آیین کلنگ زنی نخستین مزرعه استخراج رمز ارز کشور در شهرک صنعتی فریدن واقع در این استان افزود: طرح اقتصادی متناسب با فریدن با توجه به اقلیم و شرط نبود آلایندگی، شهرک رمز ارز است که در کنار آن می توان تکنولوژی های دیگر را ایجاد و ظرفیت های اقتصادی بیشتری را بارور کرد.

به گفته وی کلنگ شهرک صنعتی طلا و فلزات گرانبها، شیمی پارک، شهرک پوشاک، کیف و کفش از طرح هایی است که تا پایان دولت در استان کلنگ زنی خواهد شد.

وی افزود: این طرح ها نیاز استان است و تلاش کرده ایم که توازن و عدالت در توزیع آن در نظر گرفته شود.

قاضی عسگر افزود: این مکان ظرفیت برق ۲۳۰ مگابایت که یکی از پیش نیازهای مهم شهرک های رمز ارز است دارد که تاکنون بدون استفاده بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: سرمایه گذاران مختلفی برای استقرار در شهرک رمر ارز فریدن اعلام آمادگی کردند که پس از تامین برق کافی با احداث نیروگاه های مدرنِ حداقل ۵۰۰ مگاواتی این ظرفیت قابل توسعه است.

وی تسکیل ستاد پیگیری طرح های اقتصادی شهرستان تلاش برای رفع موانع و پیچیدگی های این طرح ها را خواستار شد.

قاضی عسگر به ضرورت حفظ محیط زیست فریدن در بخش توسعه صنعتی و اقتصادی اشاره و بیان کرد: در شهرک صنعتی فریدن طرح هایی مانند تولید ساعت، نیروگاه های بادی و انرژی خورشیدی در راستای ظهور تکنولوژی سبز مناسب است که اجرای آن نیازمند حمایت دولت است.

وی گفت: دولت بجای پرداخت یارانه، منابع را به سمت تولید و سرمایه گذاری های متناسب با منطقه ها هدایت کند.

وی افزود: رونق شهرک غذایی دهگاه فریدن در اولویت قرار بگیرد، چرا که استقرار صنایع تبدیلی برای ارز آوری محصولات خام تولیدی در منطقه ضروری است.

به گزارش ایرنا، کلنگ احداث نخستین شهرک استخراج رمز ارز کشور با حضور شماری از مسئولان استانی و محلی، در زمینی به مساحت ۷۸ هزار مترمربع در شهرک صنعتی شهر داران(بخش مرکزی فریدن)با سرمایه گذاری اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان به زمین خورد.

میزان مصرف برق مورد نیاز استخراج رمزارز در مرحله نخست ۲۱ مگاوات و در مراحل بعدی تا ۱۰۰ مگاوات افزایش پیدا خواهد کرد که قرار است بخشی از انرژی الکتریکی مورد نیازآن از طریق احداث نیروگاه در منطقه تامین شود.


استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد و شهرستان فریدن با ۲ شهر داران و دامنه، ۲۸ روستا و جمعیتی افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

نظر شما