شناسهٔ خبر: 46759919 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

رئیس اداره آتش‌نشانی بردسکن به ایلنا خبر داد:

غرق شدن کارگر معدن طلای بردسکن در استخر ذخیره مواد شیمیایی

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی بردسکن از غرق شدن جوانی ۳۴ ساله از کارگران معدن طلای بیجورد شهرستان بردسکن در استخر ذخیره مواد شیمیایی خبر داد.

صاحب‌خبر -

مجتبی صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن اعلام این خبر گفت: در پی غرق شدن جوانی ۳۴ ساله از کارگران معدن طلای بیجورد شهرستان بردسکن که به دلایل نامعلومی در استخر ذخیره ماده شیمایی اسید سیانید غرق شد ، پس از ۵ ساعت تلاش با تخلیه آب استخر جسد بی جان این جوان بیرون آورده شد.

صادقی افزود : با توجه به اینکه استخر آغشته به ماده شیمیایی اسید سیانید بود به هیچ عنوان امکان ورود به داخل آب توسط تیم عملیاتی آتش نشانی وجود نداشت که با پیشنهاد ارائه شده به مسئولان معدن و پلیس با استفاده از ماشین آلات سنگین معدن نسبت به بازگشایی قسمتی از استخر اقدام و آب‌های آن به استخر پایین دست هدایت و پس از تخلیه جسد این کارگر معدن بیرون کشیده شد.

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی بردسکن  گفت: هنوز دلایل غرق شدن این کارگر معدن مشخص نیست که پس از نظر پزشک قانونی و پلیس دایره آگاهی فرمادهی انتظامی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی بیان کرد: به محض اعلام دو تیم از ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد و علیرغم اینکه چندین دستگاه پمپ آب مستقر و بکارگیری شد اما با توجه به جحم آب و عمق ۱۲ متری استخر امکان تخلیه آب به سرعت نبود که با استفاده از  یک دستگاه بیل مکانیکی نسبت به حفر یک کانال آب برای تخلیه آب از استخر اقدام شد و پس از ۵ ساعت تلاش جسد بی جان این کارگر جوان که از اهالی شهر انابد بود از آب بیرون کشیده شد.

صادقی نداشتن تابلوهای هشدار دهنده ماده شیمایی، نداشتن پمپ قوی تخلیه آب و حلقه های نجات و نبود نگهبان در اطراف این استخر را از مشکلات این معدن اعلام کرد.

سرگرد رمضانی رئیس کلانتری مرکز بردسکن نیز گفت: به محض گزارش این حادثه بلافاصله ماموران این کلانتری در محل حاضر و از ساعات اولیه تدابیر لازم را اتخاذ و با هماهنگی با مقام قضایی، پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی، پزشک قانونی و آتش نشانی نسبت به خارج شدن جسد این کارگر معدن اقدام شد.

وی بیان کرد: با توجه به ماده اسید سیانید که در داخل آب وجود داشت امکان ورود آتش نشانان به داخل آب وجود نداشت که در اقدامی دیگر با استفاده از ماشین آلات معدن یک دستگاه بیل مکانیکی قسمتی از دیواره استخر را تخریب و آب داخل استخر به استخر پایین دست آن هدایت و پس از تخلیه جسد این جوان از آب بیرون کشیده شد.

وی افزود: هنوز دلایل سقوط این جوان به داخل استخر مشخص نیست که پس از تحقیقات بیشتر اعلام خواهد شد.

نظر شما