شناسهٔ خبر: 46759571 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: رکنا | لینک خبر

کشف جسد بی جان ۳۴ ساله از معدن طلا در خراسان رضوی

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی بردسکن گفت: در پی غرق شدن جوانی ۳۴ ساله که از کارگران معدن طلای بیجورد شهرستان بردسکن مشغول فعالیت بود به دلایل نامعلومی در استخر ذخیره ماده شیمایی اسید سیانید غرق و پس از ۵ ساعت تلاش با تخلیه آب استخر جسد بی جان این جوان بیرون آورده شد.

صاحب‌خبر -

مجتبی صادقی در گفت و گو با خبرنگار رکنا گفت: با توجه به اینکه  استخر آغشته به ماده شیمیایی اسید سیانید بود به هیچ عنوان امکان ورود به داخل آب توسط تیم عملیاتی آتش نشانی وجود نداشت که با پیشنهاد ارائه شده به مسئولان معدن و پلیس با استفده از ماشین آلات سنگین معدن نسبت به بازگشایی قسمتی از استخر اقدام و آب های آن به استخر پایین دست هدایت و  پس از تخلیه جسد این کارگر معدن بیرون کشیده شد.

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی بردسکن  گفت: هنوز دلایل غرق شدن این کارگر معدن مشخص نیست که پس از نظر پزشک قانونی و پلیس دایره آگاهی فرمادهی انتظامی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی بیان کرد: به محض اعلام دو تیم از ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد و علیرغم اینکه چندین دستگاه پمپ آب  مستقر و بکار گیری شد اما با توجه به جحم آب و عمق ۱۲ متری استخر امکان تخلیه آب به سرعت نبود که با استفاده از  یک دستگاه بیل مکانیکی نسبت به باحفر یک کانال آب  برای تخلیه آب از استخر اقدام شد و پس از ۵ ساعت تلاش جسد بی جان این کارگر جوان که از شهر انابد بود از آب بیرون کشیده شد.

صادقی نداشتن تابلوهای هشدار دهنده ماده شیمایی، نداشتن پمپ قوی تخلیه آب و حلقه های نجات و نبود نگهبان در اطراف این استخر را از مشکلات این معدن اعلام کرد.

سرگرد رمضانی رئیس کلانتری مرکز بردسکن نیز گفت: به محض گزارش این حادثه بلافاصله  ماموران این کلانتری در محل حاضر و از ساعات اولیه تدابیر لازم را اتخاذ و با هماهنگی با مقام قضایی، پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی، پزشک قانونی و آتش نشانی  نسبت به خارج شدن جسد این کارگر معدن اقدام شد.

وی بیان کرد: با توجه به ماده اسید سیانید که در  داخل آب وجود داشت امکان ورود آتش نشانان به داخل آب وجود نداشت که در اقدامی دیگر با استفاده از ماشین آلات معدن یک دستگاه بیل مکانیکی قسمتی از دیواره استخر را تخریب و آب داخل استخر به استخر پایین دست آن هدایت و پس از تخلیه جسد این جوان از آب بیرون کشیده شد.

وی افزود: هنوز دلایل سقوط این جوان به داخل استخر مشخص نیست که پس از تحقیقات بیشتر اعلام خواهد شد.میرشکار/مشهد

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 0

نظر شما