شناسهٔ خبر: 45288562 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

دبیرکل فدراسیون هندبال: با هرگونه بی‌اخلاقی در لیگ مقابله خواهیم کرد

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون هندبال، گفت: با هرگونه بی‌اخلاقی و رفتار غیر ورزشی در لیگ هندبال مقابله خواهیم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، «حمیدرضا عزتی» دبیر فدراسیون هندبال در خصوص آرای کمیته انضباطی درباره ۲ تیم خاییز دهدشت و فولاد مبارکه سپاهان، اظهار داشت: با توجه به بررسی‌ها در خصوص شائبه بوجود آمده در خصوص دیدار بین تیم های فولاد سپاهان و فرازبام خاییز دهدشت در مرحله دوم از دور برگشت مسابقات لیگ برتر هندبال کشور در بخش آقایان، این فدراسیون برابر مقررات، موضوع را در چندین جلسه کمیته انضباطی مطرح و مورد بررسی قرار داد.

تیم زغال سنگ طبس نسبت به تساوی بازی دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و فراز بام خاییز دهدشت که سبب شد این تیم از صعود به جمع ۳ تیم بالای جدول باز ماند اعتراض کرده و مدعی شدند در این تساوی شائبه تبانی وجود دارد.

این دیدار که روز ۱۸ دی ماه برگزار شده بود با تساوی ۲۴ بر ۲۴ به اتمام رسید. لیگ برتر هندبال کشور در این فصل شامل دو گروه ۶ تیمی بود و در گروه اول تیم‌های نیروی زمینی شهید شاملی کازرون، ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس بهبهان به ترتیب رده‌های اول تا سوم را بدست آورده و به دور نهایی صعود کردند. 

در گروه دوم نیز تیم‌های صنعت مس کرمان، فولادمبارکه سپاهان و فراز بام خاییز دهدشت موفق شدند تا رده‌های اول تا سوم گروه را بدست آورده و به دور بعد صعود کنند. اما حالا با تصمیم فدراسیون هندبال قرار است ۲ تیم چهارم از هر گروه به دور نهایی صعود کرده تا قانون این لیگ تغییر کند.

دبیرکل فدراسیون هندبال اظهار داشت: کمیته انضباطی با حضور اعضایی متشکل از مسوولین مرتبط با موضوع وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون هندبال، پس از شنیدن نظریات خبرگان فنی و صاحب نظر و همچنین رویت فیلم مسابقات و به منظور جلوگیری از تضییع حق تیم زغال سنگ طبس که با توجه به شرایط پیش آمده متضرر شده بود، در چهارم بهمن سال جاری با در نظر گرفتن جمیع جهات و اصول حقوقی (اصل تناسب و قانونی بودن) مبادرت به صدور رای کرد.

عزتی افزود: در این راستا مقرر شد با توجه به نظر اعضای کمیته انضباطی و شرایط و اوضاع و احوال ترسیمی و با تامل به نظر صریح اعضای کارگروه فنی (خبرگان فنی) ضمن برخورد قاطع با خاطیان از هر گروه چهار تیم به مرحله نهایی مسابقات صعود کنند در حالی که به موجب صورتجلسه فنی و قرعه کشی مسابقات قرار بر این بود که در جریان سی و سومین دوره مسابقات لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور سه تیم به مرحله بعد صعود کنند.

دبیرکل فدراسیون هندبال در پایان افزود: با توجه به اینکه یکی از جنبه های عالیه ورزش، اخلاق مداری، جوانمردی، وفاق و همدلی است، فدراسیون هندبال قطعا با افرادی که سعی در زیر پا گذاشتن این موارد را داشته باشند، قاطعانه برخورد می کنیم و با هر گونه بی اخلاقی مقابله خواهیم کرد.

نظر شما