شناسهٔ خبر: 45286072 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

رای کمیته انضباطی هندبال؛ محرومیت ۳ بازیکن

آرای کمیته انضباطی فدراسیون هندبال برای تساوی شائبه‌برانگیز دیدار دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و فرازبام خاییز دهدشت اعلام شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"  از  ایسنا، ۱۶ روز قبل و در جریان دور برگشت مسابقات لیگ برتر هندبال مردان دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و فرازبام خاییز دهدشت به تساوی رسیدند و با این تساوی هر دو تیم در کنار مس کرمان از گروه خود بالا می‌رفتند اما تیم زغال سنگ طبس بعد از تساوی این بازی و در شرایطی که از صعود به مرحله بعدی بازمانده بود به فدراسیون اعتراض کتبی کرد و مدعی شد که دقایق پایانی این بازی شائبه برانگیز است و باید بررسی شود.

 

اکنون فدراسیون هندبال آرای کمیته انضباطی اعلام کرد. کمیته انضباطی فدراسیون هندبال پس از برگزاری چندین جلسه و بررسی تمام موارد و اتفاقات مورد بحث دیدار بین تیم های فراز بام خاییز دهدشت و سپاهان اصفهان با حضور اعضا به موضوع شکایت تیم زغال سنگ طبس در خصوص مسائل به وجود آمده در این دیدار پرداخت.

 

در این جلسات که با حضور نمایندگان حقوقی، دفتر امور مشترک فدراسیون ها و بازرسی وزارت ورزش و جوانان و دیگر اعضا تشکیل شد، ضمن بررسی کلیه موارد و تماشای فیلم مسابقه، گزارش تخصصی کمیته فنی فدراسیون متشکل از جمعی از نخبگان و کارشناسان هندبال مورد بررسی قرار گرفت و برخی از بازیکنان و مربیان دو تیم جهت ارائه توضیحات احضار شدند و در نهایت این کمیته رای خود در خصوص موضوعات و اتفاقات این دیدار را اعلام کرد:۱- باشگاه فرهنگی ورزشی فراز بام خائیز دهدشت و فولاد مبارکه اصفهان به نظارت مستمر، پایدار و دقیق در رعایت اصول اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه توسط همه دست اندرکاران زیر مجموعه در رشته ورزشی هندبال ملزم گردیدند و در این خصوص تذکر کتبی داده شد.

۲- آقای مهرداد صمصامی، بازیکن باشگاه فرهنگی ورزشی فراز بام خائیز دهدشت به شش ماه محرومیت قطعی از حضور در کلیه مسابقات و پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

۳- امیر احمدی، بازیکن باشگاه فرهنگی ورزشی فراز بام خائیز دهدشت به شش ماه محرومیت تعلیقی از حضور در کلیه مسابقات و پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

۴- مجتبی حیدرپور، بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان نیز به سه ماه محرومیت تعلیفی از حضور در کلیه مسابقات و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم  شد.

۵-  در سی و سومین دوره مسابقات لیگ برتر هندبال کشور در بخش آقایان علی رغم اینکه قبلا و به موجب صورت‌جلسه فنی و قرعه کشی مسابقات مذبور قرار بر این بوده که سه تیم از هر گروه صعود کنند ولی با عنایت به شرایط و اوضاع و احوال ترسیمی و با تامل به نظر صریح اعضای کارگروه فنی (خبرگان فنی) و نیز اعضای کمیته انضباطی در راستای احقاق حق و جلوگیری از تضییع حق باشگاه زغال سنگ طبس، از هر گروه چهار تیم به مرحله نهایی صعود می کنند.

 

اکنون با توجه به جدول مسابقات احتمالا تیم های نیروی زمینی شهید شاملی، ذوب آهن اصفهان، پرسپولیس بهبهان و پاس ناجا قم از گروه الف و تیم های مس کرمان، فراز بام، فولاد مبارکه و زعال سنگ طبس از گروه ب در مرحله بعد برای کسب مقام اول تاهشتم رقابت خواهند کرد.

نظر شما