شناسهٔ خبر: 57443941 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: گجت نیوز | لینک خبر

کاسب بازی ایلان ماسک با مردم جنگ زده اوکراین؛ افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره ای استارلینک فقط در این کشور!

صاحب‌خبر -

افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره ای در اوکراین نشان می‌دهد که ایلان ماسک به کاسب بازی روی آورده و به مردم جنگ زده این کشور رحم نمی‌کند.

از زمان آغاز جنگ میان روسیه و اوکراین، ایلان ماسک به عنوان موسس تسلا و اسپیس ایکس تصمیم گرفت اینترنت ماهواره‌ای خود را در اختیار مردم جنگ زده اوکراین قرار دهد تا بدین ترتیب کاری برای آنها در جدال با روسیه کرده باشد. هر چه جنگ میان این دو کشور طولانی‌تر شد، ماسک هم به همان نسبت زیر وعده‌های پوشالی خود زد.

افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره ای در اوکراین

افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره ای در اوکراین افزایش قیمت عجیب اینترنت ماهواره ای در اوکراین

مدتی پیش ماسک اعلام کرد توان پرداخت هزینه اینترنت ماهواره ای به اوکراین را ندارد و از پنتاگون خواست هزینه‌های اینترنت کشور جنگ زده و مردم اوکراین را پرداخت کند. هم‌اکنون باخبر شده‌ایم که موسس اسپیس ایکس قیمت اینترنت را در این منطقه دو برابر کرده؛ اما چرا؟

بر اساس گزارش‌های موجود قیمت پایانه یا ترمینال‌های استارلینک پیش از این 385 دلار بوده، ولی در حال حاضر به 700 دلار رسیده و حالا کاربران باید به جای 60 دلار ماهیانه، 75 دلار بپردازند. البته در گزارش‌ها دقیقا نیامده که قیمت‌های اینترنت ماهواره‌ای برای دولت اوکراین افزایش یافته یا خیر، ولی در لهستان افزایش قیمت‌ها اعمال شده است.

ایلان ماسک ایلان ماسک

به جهت همین گران شدن اینترنت، اوکراینی‌ها ترجیح می‌دهند تجهیزات استارلینک را از کشور اوکراین تحویل بگیرند تا بدین وسیله عوارض و مالیات نپردازند. متاسفانه آقای ماسک با خبیثانه‌ترین حالت ممکن از شرایط آشفته اوکراین سوءاستفاده کرده و می‌خواهد این کشور نیازمند به اینترنت را تلکه کند. علاوه بر این روسیه تجهیزات اینترنتی اوکراین را با خاک یکسان کرده و این یعنی کاربران این کشور چاره‌ای جز استفاده از استارلینک ندارند.

بنابر گزارش‌های موجود، استارلینک در برخی از مناطق اوکراین، تنها راه برقرار ارتباط است. در دیگر مناطقی که آزاد شده هم اپراتورها مشغول ترمیم و راه‌اندازی مجدد خدمات خود هستند، اما باز هم بی‌نیاز از اینترنت ماهواره ای ماسک نشده‌اند.

نظر شما