شناسهٔ خبر: 50421812 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

اهدای کتاب عکس «خواهر خورشید» به موزه فاطمی

حوزه/ کتاب عکس «خواهر خورشید» توسط تهیه کننده این کتاب امیر حسامی‌نژاد، به موزه حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها اهدا شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری‌حوزه، امیر حسامی‌نژاد، عکاس قمی کتاب عکس «خواهر خورشید» که شامل مجموعه عکس‌های حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها می شود را به موزه آستان مقدس فاطمی اهدا کرد.

وی در حاشیه این اهدا اظهار کرد: این اولین کتاب عکس حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها است که در ۲۱۶ صفحه در قطع خشتی به صورت نفیس با جلد سخت و جعبه توسط انتشارات نقش چاپ شده است.

این عکاس قمی، افزود: این کتاب پنج بخش اصلی دارد که شامل بخش‌های صحن و سرا، ضریح و رواق‌های داخلی، گنبد و بارگاه، زائران و مراسمات حرم مطهر و عکس‌های قدیمی می‌شود و در بخش عکس‌های قدیمی سعی کرده‌ام عکس‌های کمتر دیده شده و یا دیده نشده را در این کتاب منتشر کنم که قابلیت استناد تاریخی داشته باشد.

وی ادامه داد: این کتاب حاصل ۱۵ سال عکاسی بنده از حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها است و قدیمی ترین عکس این کتاب مربوط به پرده برداری از گنبد مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در ۱۷ ربیع الاول سال ۱۳۸۴ بوده و امیدوارم مورد قبول حضرت واقع شود.

حسامی نژاد گفت: این کتاب شامل ۲۲۲ عکس جدید از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۹ و ۴۹عکس قدیمی است و توضیحات هر عکس به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در زیر هر عکس نوشته شده است، همچنین حس و حال عکس‌ها به زبان‌های فارسی و عربی و موقعیت، تاریخ و نام عکاس هم به زبان انگلیسی نوشته شده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم با تهیه این کتاب عکس گوشه ای از بدهکاری خود را به حضرت معصومه سلام الله علیها و اهل بیت(ع) ادا کرده باشم، اظهار کرد: من برای تأمین هزینه‌های چاپ این کتاب تمام تجهیزات عکاسی خود از جمله دوربین و لنز و هر چه داشتم را فروختم و سعی کردم که یک اثر نفیس و در خور شأن حضرت معصومه سلام الله علیها را ارائه کنم.

این عکاس و هنرمند قمی ابراز کرد: به واسطه چاپ این کتاب بنده افتخار خادمی افتخاری حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها را هم بدست آوردم و امیدوارم بتوانم این خادمی را ادامه دهم.

نظر شما