شناسهٔ خبر: 44251693 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

علت مرگ یک بیمار در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی جیرفت چی بود؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در واکنش به خبر مرگ یک بیمار در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی جیرفت گفت: علل متعددی می تواند باعث مرگ یک نفر در اتاق عمل شود و باید جوانب کار با دقت بررسی  شود.

صاحب‌خبر -

دکتر "علی اصغر مکارم" در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود یک خانم ۴۹ ساله به علت جراحی دیسک کمر و نبود پزشک بیهوشی در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی جیرفت فوت کرده است، گفت: بعید است علت مرگ بیمار نبود پزشک بیهوشی باشد چون از این بابت مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب که وقتی یک مرگی اتفاق می افتد علت های متعددی دارد افزود: ضمن بررسی علل یک مرگ اگر قصور و یا کوتاهی صورت گرفته باشد با تشکیل پرونده موارد از طریق نظام پزشکی و پزشک قانونی بررسی خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برخورد جدی را بعد از بررسی های کارشناسی مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: به طور کلی اگر بیماری در حین درمان فوت کرده باشد هر کدام از کادر درمان بر اساس میزان کوتاهی که کرده اند باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایسنا، عصر امروز دهم آذر ماه خبری مبنی بر اینکه "یک خانم ۴۹ ساله در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی جیرفت بخاطر عمل دیسک کمر جانش را از دست داده است و به گفته بستگانش علت آن نبود پزشک بیهوشی در اتاق عمل بوده است" در فضای مجازی رد و بدل شده که افکار عمومی شفاف سازی مدیران دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را در صورت هر گونه   سهل انگاری و خطای انسانی خواستار شدند.

انتهای پیام

نظر شما