شناسهٔ خبر: 43641538 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

استاندار:

خانه کشتی زابل و ورزشگاه ۲۰۰۰ نفری چابهار به بهره برداری می رسد

استاندارسیستان وبلوچستان گفت: با تمام توان بدنبال فراهم نمودن زیرساخت های حوزه ورزش هستیم و در تلاشیم تا خانه کشتی زابل و ورزشگاه ۲۰۰۰ نفری چابهار تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

صاحب‌خبر -

احمدعلی موهبتی در دیدار با علیرضا دبیر ، رئیس فدراسیون کشتی کشور از تلاش برای بهره برداری از دو پروژه ورزشی خانه کشتی زابل و ورزشگاه ۲۰۰۰ نفری چابهار خبر داد.

وی با ابراز خرسندی از نگاه مسئولین ورزشی به شرایط و وضعیت ورزش استان و دلسوزی آنان در مسیر رشد و ارتقا رشته‌های ورزشی، بیان داشت: این نگاه و توجه در سالهای اخیر و توسعه زیرساختهای ورزشی استان باعث شده تا افتخارآفرینانی در سطح کشوری و بین المللی داشته باشیم . 

وی تصریح کرد: روح سالم در گرو داشتن جسم سالم است و اعتقاد داریم ورزش و حضور در میادین جهانی به نوعی معرفی هویت یک ملت است.

وی افزود :با تمام توان بدنبال فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در حوزه های مختلف بویژه بخش ورزش و تربیت بدنی هستیم و باید بدنبال آموزش رشته های ورزشی در سنین کودکی برای افراد جامعه باشیم.

استاندار افزود: وجود ۸۱۷ هزار دانش آموز در استان ظرفیت بسیار غنی برای بهره گیری و استعداد یابی در رشته های مختلف ورزشی بخصوص کشتی است .

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز در این دیدار گفت: هر ورزشی خاستگاهی دارد و کشتی ورزشی است که خاستگاه آن به سرزمین ایران برمی گردد و رونق و توسعه این ورزش نیازمند توجه و دقت نظر همه مسئولین بویژه مسئولین استانی و منطقه ای در مقیاس قطب  بندی کشوری است.

وی با اشاره به وجود استعدادهای خوب ورزشی در عرصه کشتی در سیستان و بلوچستان، خواستار شناسایی، هدایت و تربیت این ورزشکاران در استان و معرفی آنان در سطح ملی شد.

رئیس فدراسیون کشتی با تاکید بر ضرورت حمایت از ورزش کشتی، بیان داشت: زمینه سازی برای ظهور و بروز استعدادها زمانی اتفاق می‌افتد که تمهید مقدمات بویژه تامین فضاها و امکانات مورد نیاز صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم در این نشست خاطرنشان کرد: زیربنای فعالیت‌های ورزشی می‌تواند از کانال آموزش و پرورش شکل گیرد و ورزش و پرداختن به موضوع تربیت بدنی عاملی موثر در کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

رخشانی با اشاره به آمار دانش آموزی استان که ۸۱۷ هزار نفر می باشد بیان داشت :این جمعیت آماری می‌تواند ظرفیت خوبی برای توسعه و رشد تربیت بدنی و ارتقاء رشته‌های ورزشی گوناگون باشد و می‌توانیم با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی بدنبال تحقق این مهم باشیم.

انتهای پیام

نظر شما