شناسهٔ خبر: 42797008 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: تبعیض و بی‌عدالتی سبب مخدوش شدن دستاوردهای دفاع مقدس می‌شود

گروه استان‌ها- نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: تبعیض و بی‌عدالتی سبب فاصله مردم از نظام و مخدوش شدن دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح استان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد ضمن تبریک چهلمین سالروز دفاع مقدس و تقدیر از خانواده‌های شهدا، جانبازان، اسرا و رزمندگان اظهار داشت: بشر امروزی از جهت فناوری، علم و تکنولوژی رشد و پیشرفت زیادی را پشت سرگذاشته و در هر لحظه‌ای که هستیم  توسط بشر انفجار اطلاعات و آگاهی‌ها اتفاق می‌افتد.

وی افزود: امروزه رشد همه جانبه زندگی بشر را دگرگون کرده ولی ستمگران، مفسدان و جهان‌خواران علم و تکنولوژی را در مسیر زورگویی، فساد، تبعیض و بی‌عدالتی به‌کار گرفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: کشور ایران در طول تاریخ فراز و نشیب‌های زیادی طی کرده و آسیب‌های زیادی از طرف جهان‌خوارانی که به دنبال تحمیل منافع خود بر کشورهای دیگر هستند دیده است.

وی بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی قدرت‌های شرق و غرب منافعشان از ایران قطع شده که همین قطع منابع و نفوذ سبب وحدت بین آنها جهت حمایت از صدام جاه‌طلب  برای جنگ علیه ایران شد.‌

شاهرخی گفت: در 8 سال دفاع مقدس لشکر قهرمان 84 و تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و همچنین عشایر غیور استان حضور فعال و پررنگ و پر ثمری داشتند.

وی به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد اشاره و تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری فرمودند هر چقدر زمان می‌گذرد باید فعالیت‌ها در باب جنگ و آثار ارزشمند دفاع مقدس بیشتر شود چون با گذشت تاریخ خاطرات به فراموشی سپرده می‌شود چرا که  دشمنانی که جنگ را تحمیل را بر ملت ایران تحمیل کردند به دنبال وارونه نشان دادن دستاوردها دفاع مقدس هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی به زبان هنر باید حوزه هنری لرستان پای کار بیاید خاطرنشان کرد: برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی باید حوزه هنری و صدا و سیما برای ترویج پیام‌های شهدا و دفاع مقدس را به نسل حاضر و آینده پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه  دشمنان در ایران به دنبال براندازی، تجزیه و اشغال کشور ایران هستند اظهار داشت: دشمنان آرمان تجزیه ایران اسلامی را در سر داشتند که در هشت سال دفاع مقدس با رزم و جانفشانی  دلاورمردان ایران به اهدافشان نرسیدید و امروز از طریق جنگ نرم وارد عمل شده‌اند.

شاهرخی افزود: در جنگ تحمیلی ایران از لحاظ سیاسی و دیپلماتیک با حفظ تمامیت ارضی کشور و از نظر دفاعی و تربیت جوانان  مومن، معنویت‌گرا، پای کار، انقلابی و اخلاق مدار پیروز شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: در جنگ تحمیلی نشان داده شد که از جهت سیاسی، دیپلماتیک، دفاعی، امنیتی، تربیتی و فرهنگی پیروز شده‌ایم ولی در  پیروزی اقتصادی بر دشمنان هنوز در بین راه هستیم در همین راستا علاوه بر حفظ دستاوردهای فرهنگی در جنگ اقتصادی باید همه پای کار بیایند، پیشکسوتان جهاد ایثار امروز همانند دفاع مقدس لازم است برای ارتقا فرهنگی و توسعه اقتصادی میهن اسلامی حضور داشته باشند.

وی بیان کرد:  اینکه امروزه شاهد حضور سپاه پاسداران و بسیج در قالب قرارگاه پیشرفت و همچنین ارتش و نیروی انتظامی هستیم حاکی از این است که هنوز در مسیر هستیم ولی مدیران باید این عرصه را باز کنند که  همه مردم پای کار بیایند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: راه شهیدان مبارزه با تبعیض، بی‌عدالتی و مقابله با هر گونه فساد است و این مبارزه با فساد و بی‌عدالتی تمام شدنی نیست و امروز مورد نیاز جامعه است که بر همین اساس جوانان مومن و انقلابی باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را در همه زمینه‌های اقتصادی پیگیری کنند و هر جا بی‌عدالتی، تبعیض و فسادی مشاهده کردند وظیفه دارند این اقدامات را از طریق مجاری  قانونی و مطالبه‌ای مبتنی بر اخلاق و به دور از هر گونه پرخاشگری  پیگیری کنند چرا که تبعیض و بی‌عدالتی سبب فاصله مردم از نظام و مخدوش شدن دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس می‌شود.

وی بیان کرد: اگر امت حزب الله و ادامه دهندگان صراط مستقیم الهی به وظیفه خود با تمام وجود عمل می‌کردند امروز شاهد این عقب ماندگی‌ها در سطح کلان و به ویژه در استان لرستان نبودیم  و معلوم می‌شود در جاهایی به وظیفه خود عمل نکرده‌ایم که بر همین اساس هفته دفاع مقدس به ما گوشزد می‌کند که امت حزب الله و ادامه دهندگان راه شهدا باید هوشیارانه به وظیفه خود عمل کنند.

شاهرخی گفت: قانون‌ مداری، رعایت عدل و انصاف، جلوگیری از اسراف و ریخت و پاش‌ها، شایسته سالاری، فاصله گرفتن از قوم و قبیله‌گرایی در منصب‌های دولتی از جمله مواردی است که همه باید در هفته دفاع مقدس و در سال‌های عمر نظام اسلامی در نظر بگیریم.

انتهای پیام/645/ح

نظر شما