شناسهٔ خبر: 41903735 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

بررسی احتمالات قرعه کشی جام حذفی

پس از مشخص شدن 4 تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی جام حذفی، نوبت بررسی احتمالات قرعه کشی نیمه نهایی است و خیلی ها منتظر تماشای یک دربی اضافی هستند

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، دو تیم استقلال و سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی استقلال به پایان رسید. قرعه کشی مرحله نیمه نهایی فردا (سه شنبه 21 مرداد ) به صورت آنلاین برگزار می شود.

امشب (دوشنبه) تکلیف چهارمین تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی جام حذفی نیز مشخص شد.

تیم های حاضر در مرحله یک نیمه نهایی جام حذفی
استقلال تهران
پرسپولیس تهران
تراکتور تبریز
نفت مسجد سلیمان

وضعیت جدول تیم های حاضر در این مرحله به گونه ای است که شاهد دیدار های بسیار جذابی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی هستیم. برای قرعه کشی مرحله نیمه نهایی 3 حالت وجود دارد که به بررسی این سه احتمال می پردازیم:

حالت اول؛ دربی حذفی

حالت اول
استقلال  پرسپولیس 
تراکتور نفت مسجدسلیمان

در جذاب ترین حالت قرعه کشی مرحله نیمه نهایی جام حذفی دو تیم پرطرفدار تهرانی رقیب هم می شوند و باید در یک بازی تک حذفی تکلیف یکی از فینالیست ها را در دربی مشخص کنند. چنین وضعیت مشابهی درسال 91 نیز اتفاق افتاد که استقلال مظلومی و پرسپولیس استیلی در این مرحله به مصاف هم رفتند، این بازی با پیروزی 3-0 استقلال در 120 دقیقه به پایان رسید.

در سوی دیگر جدول نیز تراکتور به مصاف نفت مسجدسلیمان می رود. در دیدار رفت لیگ امسال هم این دو تیم به مصاف هم رفتند که بازی بدون گل تمام شد و بازی برگشت را هم تراکتور با تک گل اکبر ایمانی برد.

جشن استقلالی ها پس از پیروزی

در این حالت چون هم تراکتور در مرحله قبل میزبان بود و هم نفت مسجدسلیمان، برای تعیین میزبان این بازی باید قرعه کشی مجدد انجام شود. در دربی هم پرسپولیس میزبان است چرا که پرسپولیس در مرحله قبل میهمان بود و استقلال میزبان... البته در دربی میزبان و میهمان فرقی ندارد.

حالت دوم؛ استقلال و تراکتور

حالت دوم
استقلال تراکتور 
پرسپولیس  نفت مسجد سلیمان

جدال استقلل تراکتور همواره یکی از جذاب ترین رقابت تیم های ایرانی است که هوادار فوتبال را از شدت هیجان به مرز جنون می رساند، آخرین تقابل استقلال و تراکتور در جام حذفی به سال 94 و به زمانی که پرویز مظلومی هدایت استقلال را برعهده داشت بر می گردد که استقلال توانست با دو گل سجاد شهباززاده با نتیجه 2-1 در تبریز تراکتور را شکست بدهد و از مرحله نیمه نهایی جام حذفی به سلامت عبور کند.

تصویر بازی

در آنسوی جدول نیز پرسپولیس باید به مصاف نفت مسجد سلیمانی برود که انگیزه های زیادی برای صعود به فینال دارد. این دو تیم در لیگ نوزدهم دو بار به مصاف هم رفته اند که یک پیروزی سهم تهرانی ها و یک پیروزی نیز سهم مسجدسلیمانی ها شده است. در این حالت برای تعیین میزبان بازی استقلال و تراکتور، قرعه کشی خواهد شد اما پرسپولیس میزبان نفت مسجدسلیمان است چرا که پرسپولیس در مرحله قبل مقابل نماینده ماهشهر میهمان بود اما نفت مسجدسلیمان به عنوان میزبان به مصاف شاهین بوشهر رفت و با غلبه بر این تیم، به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

حالت سوم؛ پرسپولیس و تراکتور

حالت سوم
پرسپولیس  تراکتور 
استقلال نفت مسجدسلیمان

شاید بتوانیم بازی تراکتور و پرسپولیس را مشابه داخلی جدال جذاب لیورپول و منچستر یونایتد بدانیم، شور، هیجان و تنفر در این بازی به اوج خود می رسد برای درک این قضیه کافی است نگاهی به دیدار های گذشته این دو تیم و ارتباط هواداران شان بیاندازید.

تصاویری از جنجال های بازی تراکتور و پرسپولیس

در آن سوی جدول نیز استقلال به مصاف نفت مسجد سلیمان می رود. استقلال در لیگ نوزدهم یک پیروزی و یک تساوی مقابل نفت مسجدسلیمان به دست آورد. در این حالت هم پرسپولیس مقابل تراکتور میزبان است اما میزبان بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان را قرعه تعیین می کند.

نظر شما