شناسهٔ خبر: 40451914 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

به روز رسانی می‌شود...

سعادتمند: شجاعانه از منافع استقلال دفاع می‌کنیم/ اجازه دهید باشگاه نفس بکشد

خبرگزاری میزان- مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: ما هم تا یک جایی سکوت می‌کنیم و شک نکنید شجاعانه از منافع باشگاه دفاع می‌کنیم.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال اظهار داشت: از آنجایی که قول داده بودیم تا هر اتفاقی افتاد را به هواداران عزیز اطلاع دهیم؛ بنابراین بر خودم لازم دانستم تا موردی را عنوان کنم. باشگاه بزرگ استقلال در همه زمینه‌ها نیاز به حمایت هوادارانش دارد و این حمایت‌ها همیشه در افتخارات و پیروزی‌های این باشگاه موثر بوده است.

وی افزود: امروز مجبور هستم تا موردی را به سمع و نظر هواداران عزیز برسانم. استقلال بزرگ با چهل میلیون هوادار، با یک برند بزرگ، از معدود باشگاه‌های جهان است که حرفی برای گفتن دارد. ارزش این برند بیش از یک هزار میلیارد تومان است و در بدترین حالت این باشگاه باید بیست درصد نسبت به برندش در سال درآمد داشته باشد. یعنی ما باید سالی دویست میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: حتی با کمترین تفکر اقتصادی می‌توان در این باشگاه به درآمدزایی رسید. چرا باید باشگاه استقلال این همه مشکلات ارزی و ریالی داشته باشد؟ چرا باشگاه استقلال نباید بتواند که از پس مشکلاتش بر بیاید؟ باشگاه استقلال با این برند و هوادار باید یک باشگاه درآمدزا و بنگاه اقتصادی باشد. امروز بر خود لازم دانستم که بگویم ما در سال گذشته در تاریخ بیست ششم خرداد، قراردادی را با شرکت آریا برتر منعقد کردیم که از آن تاریخ تاکنون متاسفانه عایداتی از این قرارداد نصیب باشگاه استقلال نشده است.

سعادتمند تصریح کرد: باشگاهی که با بازیکن و کادرفنی قرارداد دارد. باشگاهی که برای هر مسابقه باید صد و سی میلیون تومان هزینه استادیوم آزادی را بدهد. باشگاهی که هزینه هتل، پرواز و ... را دارد. باشگاهی که می‌آید طی قراردادی مالکیت معنوی و درآمدزایی را به شرکتی واگذار می‌کند و طی یک سال گذشته ریالی درآمد به باشگاه نرسیده، چرا باید با این شرکت کار را ادامه دهد؟ انتظار دارم که از این برند و هوادارمان به درآمد برسیم و مشکلات را بر طرف کنیم.

وی ادامه داد: ما خوشبختانه توانستیم با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، مدیران ارشد این وزارتخانه، دفتر حقوقی و اداره املاک این وزارتخانه، تفاهم‌نامه قرارداد همکاری را با یک کارگزاری جدید ببندیم؛ چرا؟ برای اینکه باشگاه بتواند به صورت کاملا قانونی در حساب رسمی خزانه‌ای که دارد، درآمدش را واریز کند و از آنجا بتواند با نظارت دستگاه‌های مربوطه کارش را انجام دهد. این اتفاق افتاد و ما با چندین شرکت بزرگ مذاکره کردیم و به راحتی این مالکیت معنوی را به شرکتی واگذار نکردیم که در یک سال عایداتی برای ما نداشته باشد.

مدیرعامل استقلال گفت: بعد از نشست‌های فراوان و اخذ مجوز‌های مربوطه، با شرکت جهان فولاد متین قراردادی را امضا کردیم. در واقع به عنوان تفاهم‌نامه و پیش‌نویس اولیه قرارداد این اتفاق افتاد. این شرکت قبل از رسمی شدن قرارداد، مبالغ قابل توجهی را در قالب درآمد نه قرض‌الحسنه، به باشگاه استقلال تزریق کرد. هوادار باید بداند که پرداختی به بازیکنان و کادرفنی و بازگشت دو بازیکن خارجی چگونه انجام شده است. حالا چرا ما باید جلوی این کارگزار را بگیریم؟

سعادتمند اظهار داشت: من به عنوان مدافع و نماینده باشگاه استقلال عنوان می‌کنم که چرا شرکت آریا برتر باید در قالب دادخواستی، جلوی کمک شرکت فولاد متین را بگیرد که نگذارد به باشگاه استقلال مساعدتی شود و باشگاه استقلال از پس هزینه‌هایش بر نیاید؟ مگر شرکت آریا برتر چقدر به باشگاه استقلال کمک کرده است؟ این شرکت دیناری به باشگاه نداده و در تاریخ دوازده بهمن سال گذشته، قرارداد دیگری به صورت الحاقیه در قالب قرارداد قرض‌الحسنه منعقد شده است.

وی افزود: در اینجا ۹ میلیارد و ششصد و هفتاد و چهار میلیون تومان، قرار شد یک ماه به ما قرض دهند. در ادامه قرار شد که به صورت روزانه استقلال چهل میلیون تومان خسارت پرداخت کند. کجای دنیا چنین چیزی وجود دارد؟ ما باید بدانیم که باشگاه استقلال، باشگاه بزرگی است و نمی‌توانیم با این باشگاه معامله کنیم و عایداتی برای خودمان داشته باشیم. نمی‌توانیم رانت و درآمدی از آن داشته باشیم. اگر قرار است چیزی باشد، باید در چارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی و برای باشگاه استقلال باشد. چرا نمی‌گذارید برای باشگاه استقلال درآمد داشته باشیم و سرعت ما را می‌گیرید؟

مدیرعامل استقلال در پایان خاطرنشان کرد: چرا اجازه نمی‌دهید پرداخت بعدی به بازیکنان داشته باشیم و تلاش کردید تا دیاباته برنگردد؟ هرکاری خواستید کردید. ما هم تا یک جایی سکوت می‌کنیم و شک نکنید شجاعانه از منافع باشگاه دفاع می‌کنیم. از دوستانم می‌خواهم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقداماتی کنند. شک نکنید که این کار شما را دستگاه‌های نظارتی، نظارت می‌کنند و ما هم این موضوع را گزارش می‌کنیم. اجازه دهید باشگاه استقلال نفس بکشد و به روز‌های خوبش برگردد. اجازه دهید این باشگاه بزرگی کند. این باشگاه می‌تواند به یک منبع اعتباری و درآمدی فوق‌العاده برسد. امروز لازم دانستم این موضوع را به هواداران بگویم. باکی هم از مطالب عنوان شده‌ام ندارم و این حقیقت می‌تواند به باشگاه استقلال کمک کند.

انتهای پیام/

نظر شما